نقش ایران در پیروزی حلب/ با پیروزی در حلب نبرد سوریه تمام نشده
ثامن : شمشادی گفت: در چهار سال و نیم گذشته تروریست های داعش که در مناطق شرق حلب حضور داشتند از هیچ جنایتی فروگذار نکردند و از همه جنایت هایشان فیلم عکس تهیه کردند و منتشر کردند.

حسن شمشادی تحلیلگر مسائل سوریه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری ثامن اظهار داشت: 69 ماه و پنج روز است که سوریه با یک بحران درگیر است، آنچه که در سوریه آغاز شد جنگ تمام عیار همه جانبه بود که ابتدای آن جنگ رسانه ای بود، رسانه های حامی تروریست ها از انواع تاکتیک های رسانه ای استفاده کردند که نشان دهند که مسئله سوریه از ابتدا، انقلاب مردمی است و 23 میلیون سوری در برابر یک نفر به نام بشار اسد ایستاده است و بشار اسد تنهاست و محبوبیت مردمی ندارد.

پیروزی حلب رسانه های حامی تروریست ها را سردر گم کرد

شمشادی تصریح کرد: رسانه حامی ترویست اعلام می کردند همه انهایی که در سوریه کشته می شوند مردم عادی هستند و هیچ تروریستی در سوریه وجود ندارد و حامیان سوریه و از جمله ایران و محور مقاومت و حزب الله لبنان ، مردم سوریه را می کشند این خط رسانه ای از69 ماه پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: نمونه آن را در بحث آزاد سازی بخش مهمی از شهر حلب شاهد بودیم، که تروریست ها از ابزار رسانه یعنی مهمترین ابزار در جنگ به اشکال مختلف استفاده کردند وقتی خانه ای را تصرف می کردند چنان در دنیا از پیروزی هایشان  تبلیغ می کردند اما زمانی که مناطق وسیعی از سوریه در حلب پاکسازی می شد سکوت مطلق اختیار کردند، و در نهایت بعد از چند روز سردرگمی شروع کردند به خط خبری نخ نما شده ای که  جنایت جنگی در حلب رخ داده است و ایرانی ها و ارتش سوریه مردم عادی را در حلب می کشند و مباحث حقوق بشری را مطرح کردند.

جنایت داعش را به نام جنایت ارتش سوریه نشان می دهند

تحلیلگر مسائل سوریه بیان کرد: رسانه های حامی تروریست ها  به دروغ پراکنی نسبت به آنچه در سوریه رخ می دهد دست می زنند به طور مثال یک کودک کشته شده به دست صهیونیست ها در غزه را به عنوان یک کودک سوری کشته شده به دست ایرانی ها در حلب نشان دادند، تصویر یک منزل آتش گرفته در یک جایی از دنیا را در فضای مجازی با این عنوان که رافضی ها ایرانی این خانه سوری را اتش زدند و یا حتی جنایت های داعش در حلب و سوریه را با عنوان اسرای مردمی که به دست نیروهای ارتش سوری کشته شده اند نشان دادند.

وی تاکید کرد: رسانه های حامی تروریست ها همان تشکیک هایی که برای هشت سال دفاع مقدی انجام داده و انجام می دهند امروز برای مقاومت در سوریه و عراق انجام میدهند، آن هم با ابزار متفاوت تر به اسم شبکه های مجازی.

از ابتدای بحران سوریه ایران در کنار مردم سوریه بود

شمشادی خاطر نشان کرد: از ابتدای بحران سوریه ایران، حزب الله و سپس روسیه  و مدافعان حرم از پاکستان، عراق ، افغانستان،لبنان و ایران در همراهی با نظام ، ارتش و مردم سوریه حضور داشتند.

وی با  اشاره با تاثیر زیاد پیروزی آزادی حلب بر تحولات منطقه اظهار داشت:  طبیعتا پیروزی که در شرق حلب این شهر مهم سوریه اتفاق افتاد بسیار از نظر نظامی و سیاسی و رسانه ای برای محور مقاومت مهم و حائز اهمیت است و پیروزی در حلب بر شرایط حاکم بسیار تاثیر گذار است به خاطر این که حجم زیادی از تبلیغات حامیان تروریست ها اساسا برای کمرنگ کردن این پیروزی و برای زیر سوال بردن پیروزی حلب و اعلام کردن این مسئله که در حلب تروریستی وجود نداشته و همه مردم عادی بودند .

تروریست های داعش در حلب از هیچ جنایتی فرو گذار نکردند

 شمشادی گفت: در چهار سال و نیم گذشته تروریست های داعش که در مناطق شرق حلب حضور داشتند از هیچ جنایتی فروگذار نکردند و از همه جنایت هایشان فیلم عکس تهیه کردند و منتشر کردند.

تحلیلگر مسائل سوریه  گفت: نبرد در سوریه با پیروزی در بخش عمده حلب به پایان نرسیده اما کفه ترازو را به نفع ارتش سوریه و محور مقاومت سنگین تر کرده است ، نمی توان پیروزی در حلب را نادیده گرفت وهیچ یک از طرفین نمی توانند آن را انکار کنند به همین خاطر است که تحرکات سیاسی و دیپلماتیک هم در منطقه و در عرصه بین الملل برای اینکه بتوانند بحران سوریه را به نفع خودشان سامان برسانند تشدید شده و نشستی که امروز  وزای خارجه ایران و روسیه و ترکیه  دارند در همین رابطه است.

پیروزی حلب ورق را برگرداند

وی در پایان تاکید کرد: پیروز بزرگ در حلب توانسته ورق را در محورهای شمالی سوریه برگرداند، تروریست ها می خواستند محورهای شمالی سوریه  را به عنوان پایتخت خودشان اعلام کنند و دولت خودمختار تشکیل دهند و منطقه پرواز ممنوع برقرار کنند طبیعتا با پیروزی در حلب طرح های چهار پنج ساله آنها به شکست انجامید و پیروزی در حلب تحولات آینده سوریه را دستخوش تحولات زیادی خواهد کرد.

 گفتگو از مرضیه مهدیلو

 

 

برچسب ها : شمشادی،سوریه،حلب