سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  بررسی نقاط حادثه خیز شهری برای کاهش تصادفات
  ثامن : عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: در کمیته مشترک با حضور مسوولان دادگستری و پلیس راهور مقرر شد نقاط حادثه‌خیز شهر بررسی و به شهرداری اعلام شود تا با اختصاص بودجه از سوی شورا، مشکلات مربوط برطرف شود.

   

  به گزارش سایت خبری ثامن؛محمود مسگری با بیان اینکه قم در تصادفات شهری به وِیژه از نظر تصادفات موتورسیکلت‌ها یکی از رکورد دارهای کشور است اظهار کرد: یکی از مشکلات این بود که رأی‌هایی که قضات و دادگاه‌ها و... می‌دهند در برخی پرونده‌ها 50 درصد و بیشتر شهرداری را مقصر اعلام می‌کردند و در بررسی به این می‌رسیدیم که در واقع اینطور نیست.

   

  وی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک برای رفع مشکلات حقوقی شهرداری تصریح کرد: با همکاران دادگستری و پلیس راهور جلسه‌ای داشتیم و بررسی خوبی شد تا نقاط پر حادثه استان احصا شده و شهرداری به شورا اعلام کند برای اختصاص بودجه برای رفع مشکلات که در آینده نزدیک این اتفاق رخ می‌دهد.

  عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به حذف بسیاری از چراغ قرمزهای چهارراه‌ها و تبدیل آنها به دور برگردان تصریح کرد: بحث دور برگردان به دلیل اینکه مردم بعضاً به چراغ توجه نمی‌کند کمکی برای کاهش حوادث است.

  وی خاطرنشان کرد: موارد کارشناسی بسیاری روی این موارد شده بود تا بتوانیم شاهد تصادفات شهری کمتری باشیم که در استان آمار بالایی دارد.

  مسگری با تاکید بر اینکه باید فرهنگ ترافیکی در استان ارتقا پیدا کند گفت: هر چقدر مسائل سلبی باشد به اندازه رعایت مبانی ترافیک به کاهش حوادث کمک نمی‌کند.

  وی با بیان اینکه جلسات مشترک با دادگستری و پلیس به طور مستمر برای رفع مشکلات و کاهش حوادث شهری ادامه خواهد یافت افزود: کمربندی امام علی هم یکی از محورهای پرحادثه شهر است که اگر راه و شهرسازی آن را تحویل شهرداری دهد می‌توان اقدامات خوبی انجام داد و با ایمن سازی بسیاری از مشکلات این محور را برطرف کرد.

  عضو شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: اولویت ما در بخش کاهش حوادث در استان در حوزه فرهنگ‌سازی است و امید داریم بتوانیم بخش عمده این هدف را محقق کرده و شاهد کاهش آمار تصادفات شهری در قم باشیم.

  فارس

  برچسب ها : تصادف
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .