سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  کارگردان و فیلم نامه نویس سینما:
  نگذاشتند در مورد9دی فیلم ساخته شود
  ثامن : رئیس سابق سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: فتنه در جایی بر بخشی از اقشار اجتماعی تاثیر بیشتری داشت یک از این اقشار خواص نخبگان و دانشگاهیان بودند و در کنار آن هنرمندان نیز از فتنه تاثیر گرفتند و عده کمی در این قشر متوجه شدند که جریان فتنه از کجا نشات می گیرد

  به گزارش سایت خبری ثامن؛جواد شمقدری کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با ثامن در خصوص پرداختن سینما و مستند سازان به حماسه 9دی اظهار داشت: فتنه88برای نظام جمهوری اسلامی آسیب های زیادی داشت مخصوصا با اتهام تقلب آن حماسه عظیم مردمی را که پای صندوق های رای آمده بودند را به حاشیه کشاند و نتایج مثبت آن را در سطح بین الملل از بین برد.

  عضو هیئت امناء هیئت اسلامی هنرمندان تاکید کرد: فتنه گران به حیثیت و صداقت نظام لطمه زیادی وارد کرد از ماهیت فتنه هم مشخص است شناخت حق از باطل بسیار سخت می شود بخصوص برای کسانی از قبل نیز شبهاتی داشتند.

  وی تاکید کرد: جریان 88فقط به دنبال فتنه نبود بلکه در پس آن دنبال براندازی و تغییر ماهوی نظام جمهوری اسلامی ایران بود که یک هدف بلند مدت بود که توسط دشمن طراحی شده بود.

  شمقدری گفت: از 22بهمن سال57 که انقلاب اسلامی ایران به ثمر نشست یکی از برنامه های جدی دشمن این بود که در بزنگاه های مختلف انقلاب را متوقف و یا از مسیر خودش خارج کند، و اگر توانست آن را نابود کند.

  وی تصریح کرد: دشمن برای این اهداف طرح ها و برنامه های مختلفی داشت از جمله جنگ تحمیلی یکی از این توطئه ها بود و فتنه88 نیز در راستای همان بود اما با هوشیاری مردم  و عنایت الهی و رهبری های حکیمانه و  هوشمندانه رهبر معظم انقلاب باعث شد فتنه گران نتوانند در نقشه های خودشان موفق شوند و کار به جایی رسید که مردم با حضور میلیونی و با بصیرتی که جای شگفتی داشت که از احاد مختلف جامعه حضور داشتند همه نقشه فتنه گران نقش برآب شد.

  رئیس سابق سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: فتنه در جایی بر بخشی از اقشار اجتماعی تاثیر بیشتری داشت یک از این اقشار خواص نخبگان و دانشگاهیان بودند و در کنار آن هنرمندان نیز از فتنه تاثیر گرفتند  و عده کمی در این قشر متوجه شدند که جریان فتنه از کجا نشات می گیرد.

  شمقدری بیان داشت: حتی از میان بچه حزب الهی ها هم کسانی را داشتیم که در جریان فتنه سقوط کردند که مورد خاص آن اقای محمد نوری زاد است، متاسفانه جریان سینما و هنرمندان گرفتار فتنه شدند که بسیار هم آسیب دیدند و هنوز هم اثرات آن را در رفتارها و گفتارها و حالات این افراد می بینیم.

  عضو هیئت امناء هیئت اسلامی هنرمندان افزود: آن بخشی از هنرمندان و سینما گرانی که با بصیرت در دام فتنه نیفتادند و مانند دیگر احاد مردم در مسیر هدایت ماندند و متوجه شدند جریان88، فتنه ای بیش نیست آثاری تولید کردند اما چون باید برای این اثر هنری از حوزه هنری استفاده می کردند و مجوز می گرفتند که این حوزه هم گرفتار فتنه شده بود یا همکاری نکردند یا در صورت همکاری با طیب خاطر همکاری نکردند.

  وی با تاکید بر امکان ساخت فیلم ها و مستندهای پربار در خصوص 9دی اظهار داشت: با شرایط حاکم بر حوزه هنری امکان کار در عرصه نمایش حماسه 9دی بسیار کم بود اما چند فیلم سینمایی ساخته شد که معروفترین آن فیلم سینمایی قلاده های طلا بود.

  شمقدر در ادامه بیان داشت: در حوزه مستند هم کارهایی برای نمایش چهره فتنه و حماسه 9دی انجام شد اما در حوزه مستند بسیار بیش از این ها می شد کار کرد و متاسفانه نسبت به امکان و ظرفیتی که جای کار داشت کم کار شد و این نقص برای حوزه هنر و سینما باقی ماند که از یک حرکت بزرگ مردمی عقب ماند.

  گفتگو از مرضیه مهدیلو

   

  برچسب ها : شمقدری،کارگردان،9دی
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .