چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  ابتکارمحیط زیستی در قم+ عکس
  ثامن : خودور های مخصوص جمع آوری پسماندها در هفته یک روز در محله های مختلف شهر حضور پیدا می کنند و در قبال دریافت پسمانهای قابل بازیافت کارت هایی را به شهروندان اهدا می کنند.

  به گزارش سایت خبری ثامن؛فرهنگ تفکیک پسماند از مبدأ چند سالی است که تا حدودی جای خود را میان شهروندان قمی بازکرده است اما باز شاهد این مهم هستیم که برخی از شهروندان پسماندهای خود را به صورت مخلوط در یک کیسه درب منزل می‌گذارند.

  این مسئله باعث شده زباله گردها کیسه‌های حاوی زباله را در معابر عمومی پاره کرده و مواد قابل بازیافت آن را جمع آوری کنند و بقیه زباله را در سطح شهر رها کنند.

  اما شهرداری قم در اقدامی فرهنگی و برای حفظ محیط زیست و استفاده اصولی از پسماندهای اقدام به نصب کیوسک های جمع آوری پسماندهای قابل بازیافت در سطح شهر قم کرده است.

  خودور های مخصوص جمع آوری پسماندها نیز در هفته یک روز در محله های مختلف شهر حضور پیدا می کنند و در قبال دریافت پسمانهای قابل بازیافت کارت هایی را به شهروندان اهدا می کنند، با ارائه این کارت ها به کیوسک های در نظر گرفته شده مواد شوینده به شهروندان تحویل داده می شود.

  این طرح باید پیش از این ها در قم اتفاق می افتاد اما اگر این طرح با یک مدیریت و برنامه ریزی دقیق ادامه پیدا کند علاوه بر ترغیب شهروندان برای تفکیک زباله ها در مبدا دست سودجویان و دلالان پسماندهای قابل بازیافت نیز کوتاه خواهد شد.

   

  برچسب ها : محیط زیست،قم
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .