چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  یوم الله ماندگار؛
  کارگردان مطرح سینما: همان ها که به9دی لبیک گفتند حلب را آزاد کردند
  ثامن : شاه حسینی بیان داشت: مدافعان حرم همان بچه هایی هستند که با بصیرت 9 دی به سوریه رفتند و حماسه آفریدند و خون پاکشان هم در این راه نثار اسلام شد، متاسفانه در سینمای ایران به هزاران دلیل 9دی به نمایش گذاشته نشد، اما خوشبختانه در سطح بین الملل نتیجه این حماسه به صورت عملی نمود پیدا کرد.

  انسیه شاه حسینی کارگردان و نویسنده سینما در گفتگو با خبرنگار سایت خبری ثامن اظهار داشت: پیروزی حلب نتیجه بصیرت 9دی بود، اما این حماسه در سینما نمود آنچنانی که باید داشته باشد نداشته است.

  شاه حسینی گفت: مدافعان حرم ثابت کردند که آزادی حلب نتیجه بصیرت 9دی بود، فضایی که در فتنه ایجاد شده بود اگر راهنمایی روشنگرانه رهبر معظم انقلاب و بصیرت مردم نبود فجایی که در حلب و سوریه اتفاق افتاد قرار بود در ایران رخ دهد زیرا همه آن نقشه ها برای ایران طراحی شده بود اما با بصیرت مردم ایران در 9دی نقشه های طراحی شده دشمنان نقش برآب شد.

  فجایح سوریه قرار بود در ایران رخ دهد

  وی تصریح کرد: همان اتفاقانی که در فتنه 88 در ایران رخ داد در سوریه هم رخ داد تظاهرات هایی که فتته 88رخ داد در سوریه هم رخ داد منتها در ایران حماسه 9دی رقم خود اما در سوریه  رخ نداد و در برابر فتنه گری عقب نشینی شد که حاصل آن ورود تروریست ها بود.

  همان ها که به9دی لبیک گفتند حلب را آزاد کردند

  کارگردان سینما افزود: بهترین مصداق دست آورد 9دی آزادی حلب است، ماجرای پیروزی حلب را از بصیرت 9دی جدا نمی بینم زیرا همان کسانی که با بصیرت به 9دی لبیک گفتند ، در سوریه حضور پیدا کردند که نتیجه آن پیروزی های اخیر بود.

  شاه حسینی بیان داشت: مدافعان حرم همان بچه هایی هستند که با بصیرت 9 دی به سوریه رفتند و حماسه آفریدند و خون پاکشان هم در این راه نثار اسلام شد، متاسفانه در سینمای ایران به هزاران دلیل 9دی به نمایش گذاشته نشد، اما خوشبختانه در سطح بین الملل نتیجه این حماسه به صورت عملی نمود پیدا کرد.

  سینما در پرداختن به حماسه9دی خوب عمل نکرد

  وی خاطر نشان کرد: سینمای ایران مسیر خودش را می رود و انقلاب نیز مسیر خودش را طی می کند، ان شاالله این دو خط موازی به هم برسند، منکر این مسئله نیستم که بین بچه های سینما، سینماگران ارزشمندی داریم که هم هدف و هم انگیزه پرداختن به مسائلی مانند حماسه 9 دی را دارند و کم بیش  نیز به این مسئله پرداختند اما همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند تا مسئله ای جریان ساز نباشد نمی تواند به نتیجه برسد.

  کارگردان فیلم تحسین شده  شب بخیر فرمانده تاکید کرد: پرداختن به حماسه های ملی و اسلامی در سینما به صورت جزیره ای شده است ، من می توانم با ایدوئولوژی شخصی خودم بدون اینکه حمایت شوم به این بهانه در بخشی از فیلم خودم  به این مسئله هم بپردازم و دغدغه انقلابی خودم را در جایی از فیلم به رخ بکشم ولو به قیمت اینکه فیلم من نابود شود این کار را انجام دهم.

  برای نمایش حماسه 9دی باید جریان سازی صورت بگیرد

  شاه حسینی در پاسخ به این سوال که چگونه میتوان حماسه 9دی را در سینما تبین کرد؟ گفت: برای نشان دادن حماسه 9دی باید یک جریان سازی صورت بگیرد و نهر های کوچک جزیره های انقلابی در سینما به هم بپیوندند و یک رود خروشان به وجود بیاورند که تا به حال این مسئله رخ نداده است نه تنها در حماسه 9دی بلکه در سینمای دفاع مقدس هم رخ نداده است هر فرد دلسوزی در سطح و توان خودش حرفی را زد که به اندازه خودش غنیمت است و عده ای هنرمند دلسوز بدون امکانات و پشتیبانی این کار را انجام دادند که باید دست این عزیزان را بوسید زیرا در این شرایط سینمای ایران و در این اشفته بازار بر سر ایمان خود با اسلام و انقلاب ایستادند.

  هنوزعظمت حماسه 9دی درک نشده است

  فیلم نامه نویس سینما اظهار داشت: اما با همه دلسوزی هنرمندان انقلابی آنطور که باید و شاید عظمت 9دی درک نشده است، من اخبار مربوط به سوریه را مدت هاست دنبال می کنم تمام ماجرای های رخ داده مانند یک فیلم بود که نتیجه آن را در حلب دیدیم.

  وی تاکید کرد: باید خیلی بصیرانه تر به 9دی نگاه کنیم اما سینمای ایران چندسالی است که به جای اینکه پیشرو این مسئله  باشد از این ماجراها عقب افتاده است.

  شاه حسینی گفت: وقتی می گوییم جریان سازی یعنی جریان سازی از مسئولین شروع شود منتهی وسیله ای که اهداف را به نتیجه می رساند هنرمندان هستند، اهداف و جریان ها از طرف مسئولین دلسوز باید برنامه ریزی شود که برای اجرای آن نیاز به مجری است و این مجری ها همان هنرمندان متعهد و دلسوز هستند.

  از هنرمندان ارزشی حمایت نمی شود

  کارگردان سینما تصریح کرد: هنرمندان انقلابی سینما در حال حاضر دستشان خالی است و کاری نمی توانند انجام دهند کوچکترین حرکتی  که انجام می دهند با یک چپ چپ نگاه کردن به فراموشی سپرده می شود مانند بسیاری از  هنرمندان ارزشی و انقلاب که این مسئله برایشان رخ داد.

  شاه حسینی خاطر نشان کرد: باید یک جریان قوی از هنرمندان انقلابی حمایت کند، خوشبختانه صدا و سیما  در روشنگری فتنه و بصیرت 9دی خوب عمل کرد اگر سینما هم بتواند مانند صدا وسیما عمل کند و  از حالت بی تفاوتی نسبت به مسائل منطقه  خارج شود و با حساسیت بیشتری عمل کند اتفاقات خیلی خوبی رخ خواهد داد.

  سینما نمی تواند از انقلاب جدا باشد

  وی گفت: سینما نمی تواند از انقلاب جدا باشد زیرا این جدایی دامان خودش را نیز خواهد گرفت، بنابرین باید سینما از حالت خواب آلودگی بیرون بیاید و هوشیارتر و دلسوزانه تر و غیرتمندانه تر عمل کند و دست از این ویترین بازی ها بردارد.

  نویسنده سینما در پایان افزود: ویترین هیچ است و تنها انعکاس نور و شیشه است و تمام خواهد شد اما واقعیت های انقلاب و اهداف انقلاب و ایدوئولوژی انقلاب است که سالهای سال می درخشد و روز به روز در جهان گسترش پیدا می کند، اما ما چون خودمان نزدیک خورشید هستیم این عظمت را نمی بینیم.

  گفتگو از مرضیه مهدیلو

   

   

   

  برچسب ها : 9دی،بصیرت
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .