چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  به زودی؛
  اجرای اولین تئاتر شهدای مدافع حرم در قم
  ثامن : کارگردان و نویسنده تئاتر بیان داشت: اجرای تئاتر برای شهدای مدافع حرم در سطح کشور انجام شده اما در استان قم برای اولین بار این مسئله قرار است رخ دهد.

  محمد شاه مردی کارگردان و نویسنده تئاتر در گفتگو با خبرنگار سایت خبری ثامن اظهار داشت: در زمینه شهدا هیچ کاری انجام نداده ام و هیچ وقت نتوانستم راجب موضوع شهدا کار کنم زیرا مقوله خیلی سختی بوده است با اینکه  همیشه زندگی شهدا مانند شهید زین الدین شهید همت و بقیه شهدا را مطالعه کرده بودم اما یک ترسی من را از نوشتن در مورد شهدا و دفاع مقدس در مدت 15 سال فعالیتم دور می کرد.

    وی گفت: با توجه به رابطه حسی و دلی که با شهدای مدافع حرم مخصوصا شهید سعید سامانلو داشتم  تقریبا از 6ماه پیش این ضرورت را احساس کردم که در خصوص شهدای مدافع حرم باید فیلم نامه بنویسم به همین خاطر شروع به نوشتم نمایشنامه ای به نام "وزاریات" که ماجرای سفر خبرنگاری به نام یورگن تودن هوفر به سرزمین های تحت سیتره داعش است نوشتیم  در این قصه اصلا نامی از شهدای مدافع حرم نیامده است  و نمایشنامه مستند وار به ماجرای یورگن تودن هوفر پرداخته است.

  کارگردان و نویسنده تئاترافزود: در این مدت ماجرای زندگی شهید سامانلو را مطالعه کردم اینکه مزارش را به فرزندش نشان داده و ماجرایی که برای محمد حسین رخ داد من را علاقه مند کرد تا راجب این شهید تحقیق کنم تصمیم گرفته شد که نمایشنامه شهید سامانلو نوشته شود با چندین ارگان هم رایزنی کردیم ان شاالله به زودی نمایشنامه شهید مدافع حرم سعید سامانلو چاپ می شود و اگر زمان هم کمک کند در سالرزو شهادت شهید این کتاب را با کمک نهاده های مختلف با کیفیت خوب منتشر می کنیم.

  شاه مردی خاطر نشان کرد: نمایش نامه تا سالگرد شهید سامانلو منتشر و چاپ می شود، اگر نمایشنامه در قم چاپ و سپس اجرا شود این مسئله محدود می شود تصمیم اصلی این است که نمایشنامه چاپ شود و به کمک ارگان های مختلف به مراکز استانها ارسال شود تا کارگردان های مختلف در استان های مختلف هم بتوانتد از این نمایشنامه بهره ببرند و کار کنند.

  وی گفت: کارهای پیش تولید اجرای نمایش نامه را هم از اسفند تا فروردین انجام می دهیم و فکر می کنم بتوانیم یک کار  خوب و قابل قبول بعد از ماه رمضان روی صحنه ببریم .

  کارگردان و نویسنده تئاتربیان داشت: اجرای تئاتر برای شهدای مدافع حرم در سطح کشور انجام شده اما در استان قم برای اولین بار این مسئله قرار است رخ دهد.

   شاه مردی تصریح کرد: برای پرداختن به شهدای مدافع حرم باید  همه مولفه ها مورد توجه قرار بگیرد هم اهداف و آرمان ها روشن شود و هم حماسه و هم بعد احساسی و عاطفی مسئله بیان شود، نمی خواهیم با اجرای تئاترشهدای مدافع حرم، اشک کسی را در بیاوریم میخواهیم معرفت افزایی کنیم، زیرا هنوز باورها و اهداف شهدای مدافع حرم که در خارج از مرزها در غربت مقاومت می کنند در جامعه تبین نشده است.

  وی تاکید کرد: شهدای مدافع حرم از شهدای زمان جنگ هم مظلوم تر هستند امروز شهدای مدافع حرم در خارج از مرزها در حال مقاومت هستند شهدای دفاع مقدس اکثرا جوان و مجرد بودند اما و شهدای مدافع حرم  اکثرا فرزندان خردسال دارند و برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) رفته اند و کار ما سخت تر است زیرا ما باید کار زینبی انجام دهیم.

   

   

  برچسب ها : تئاتر،شهدای مدافع حرم
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .