چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  آشیانه اهل بیت (ع) بی قرار ورود بانوی کرامت
  ثامن : مومنی تصریح کرد: در میان امامزادگان تنها زیارت جضرت معصومه(س) اداب خاصی دارد که نشان دهنده این است که مفاهیم عمیقی در این زیارت نامه وجود داد که برای آن انسان باید شستشوی قلب کند.

  به گزارش سایت خبری ثامن؛همزمان با 23 ربیع سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم کاروان نمادین از میدان معصومیه به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) حرکت و در صحن امام رضا(ع) حرم مطهر تجمع کردند.

  حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی در جمع تجمع کنندگان در حرم حضرت معصومه(س) اظهار داشت: بعد از ائمه معصوم تنها برای چند امامزاده از جمله حضرت ابوالفضل عباس (ع) و حضرت علی اکبر(ع) و برای حضرت معصومه(س) زیارتنامه  آمده است.

  وی خاطر نشان کرد: اما در میان تمام امامزاده ها وجود حضرت معصومه(س) ویژگی ها و خصایص منحصر به فردی دارند آن هم این است وقتی این زیارت نامه را حضرت رضا (ع)  انشا فرمودند هم اصل زیارت نامه را بیان کردند و هم آداب زیارت را نامه را بیان کردند.

  مومنی تصریح کرد: در میان امامزادگان تنها زیارت جضرت معصومه(س) اداب خاصی دارد که نشان دهنده این است که مفاهیم عمیقی در این زیارت نامه وجود داد که برای آن انسان باید شستشوی قلب کند.

  وی بیان داشت: دومین ویژگی منحصر به فرد حضرت معصومه(س) این است که حداقل سه امام معصوم توصیه به زیات حضرت معصومه(س) کردند،زیارت یک امامزاده که این همه به آن توصیه شده نشان از شان و منزلت حضرت دارد.

  مومنی افزود: درروایات داریم به واسطه شفاعت حضرت معصومه(س) تمام شیعیان وارد بهشت می شوند که ویژگ منحصر به فردی است.

  وی بیان داشت: قم آشیانه اهل بیت است همه اهل بیت در قم هستند، زمانی که در زیارت نامه حضرت معصومه (س)پیغمبران را خطاب می دهیم حالت غیبت سلام داده می شود اما وقتی به 14 معصوم میریسم از حالت غیبت به حالت  حضور تبدیل می شود این یعنی اهل بیت در قم حضور دارند اگر چه مزارشان در دیگر شهر ها باشد.

  http://dana.ir/985617

   

  برچسب ها : قم،اهل بیت
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .