چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  دوست داشتم پولم را به یتیم خانه ایران بدهم+عکس
  ثامن : معلم بازنشسته گفت: من مسئله قحطی را از پدرم شنیدم که می گفت مردم به سختی گذارن زندگی می کردند خود پدر من که قحطی را دیده بود نمی دانست از مدیریت چه کسی این بلا سر مردم ایران آمده است، فقط می گفت ما نان برای خوردن نداشتیم و آرد گندم را با آرد چوب مخلوط می کردند و مردم می خوردند، که همین ها باعث مریضی هایی می شد که به خوبی در یتیم خانه ایران نشان داد.

  به گزارش سایت خبری ثامن؛این روزها فیلم ارزشی یتیم خانه ایرن با وجود کم لطفی مسئولین  در اختصاص سالن های اکران مورد استقبال اقشار فرهنگی و دانشجویی قرار گرفته است.

  یکی از تماشاگران یتیم خانه ایران که یک معلم بازنشسته است در گفتگو با خبرنگار ثامن اظهار داشت: در خصوص فیلم های ارزشی از رسانه گلایه دارم، چرا فیلم های ارزشی کم تبلیغ می شود، کارهای ارزشی و انقلابی در سینمای ایران باید بیش از این ها تبلیغ شود تا مردم متوجه شوند، من شخصا علاقه مند بودم فیلم ایستاده در غبار را حتما ببینم  هدفم از دیدن این فیلم 70 درصد بود و 30درصد هدفم این بود که پولم را به ایستاده در غبار بدهم، برای فیلم یتیم خانه ایران هم همینطور می خواهم پولم را خرج دیدن یک فیلم ارزشی کنم، تا کارگردان آن بتواند باز هم در راستای ارزش های اسلام و انقلاب فیلم بسازد.

  وی گفت: اهالی سینما چرا خوی دشمنان مخصوصا انگلیسی ها را به مردم معرفی نمی کنند، فیلم هایی مانند یتیم خانه ایران که برگرفته از واقعیت است تاثیر زیادی بر نگرش مردم ایران نسبت به انگلیس ها خواهد گذاشت، خیلی از مردم این واقعیت ها را نمی دانند.

  معلم بازنشسته خاطر نشان کرد: من مسئله قحطی را از پدرم شنیدم که می گفت مردم به سختی گذارن زندگی می کردند خود پدر من که قحطی را دیده بود نمی دانست از مدیریت چه کسی این بلا سر مردم ایران آمده است، فقط می گفت ما نان  برای خوردن نداشتیم و آرد گندم را با آرد چوب مخلوط می کردند و مردم می خوردند، که همین ها باعث مریضی هایی می شد که به خوبی در یتیم خانه ایران نشان داد.

  وی تصریح کرد: چند درصد جامعه ایران با خبر هستند که آن قحطی و تلفات شدید انسانی در آن سالها زیر سر چه کسی بود؟ اگربا مستندات تاریخی اعلام شود مطمئنا مردم بیشتر به دشمنی استکبار آگاه می شوند.

  معلم بازنشسته گفت: من اطلاعات داشتم به فرزندانم گفتم برویم  فیلم یتیم خانه ایران را ببینیم و پولمان را به کارگردان این فیلم بدهیم اما بقیه مردم چه؟ متاسفانه رسانه ها در تبلیغ فیلم های ارزشی خوب عمل نکردند.

  وی  افزود: من به عنوان یک معلم نگران هستم که وقتی بچه های مدیران این مملکت در کشور انگلیس درس می خوانند چگونه مدیران می توانند با اقتدار با سفارت انگلیس حرف بزنند، نگرانی از حضور فرندانشان مطمئنا باعث خواهد شد که نوع رفتار متفاوتی داشته باشند.

  معلم بازنشسته  بیان داشت: اصلا همین بچه های مدیرانی که در انگلیس تحصیل می کنند چقدر تحت تاثیر قرار خواهند؟ گرفت نمی گویم همه اما بیشترشان غرب زده و با تفکرات غربی تربیت شده اند و خدایشان هم پشت پرده می شود انگلیس! و همان بلایی را که سالها پیش سر ایران آمد به عنوان منور الفکر و روشنفکر سر ایران خواهند آورد چه کسی پاسخگوی این مسائل است رسانه و صنعت سینما باید به این مسئله نیز بپردازد.

  همچنین حسین اعتمادی دانشجوی رشته حقوق نیز گفت: فیلم یتیم خانه ایران  به صورت روایی بود که باعث جذابیت کار می شد ونشان از تاریخ شفاهی داشت که متاسفانه جایی ثبت نشده بود من تا قبل از دیدن فیلم یتیم خانه ایران اصلا از این مسئله و بلایی که سر ایران امده و نصف جمعیت ایران توسط سیاست های انگلیس قتل عام شدند اطلاع نداشتم.

  وی گفت: این فیلم برایم اینقدر جذابیت داشت که می خواهم به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد این بخش از تاریخ ایران بروم، انگلیس همیشه یک کشوری بوده که با ظلم کشورهای دیگر را مستعمره خود می کرده و هنوز هم  ظالم است، همین حالا هم اگر فرصت به دست انگلیس بیفتد دوباره همان سیاست ها را برای تجاوز و استعمار کشورها انجام میدهد.

  مرتضوی نژاد دانشجوی رشته حسابداری نیز بعد از دیدن فیلم یتیم خانه ایران به خبرنگارثامن گفت: فیلم یتیم خانه ایران بسیار خوب بود اما جلوه های ویژه کمی داشت، من هرگز این اتفاق را در کتاب های تاریخ ندیده بودم این بسیار خوب است که فیلمسازان ایرانی حقایقی که بنا به سیاست هایی در تاریخ گمشده است را به صورت فیلم بیان کنند.

  وی گفت: من از ابتدا نسبت به انگلیس و سیاست هایش در قبال به کشورهای دیگر خوش بین نبودم اما بعد از دیدن این فیلم و با دلیل و مدرک خوی استکباری انگلیس را دیدم و حتما باید پیگیر این مسئله و حادثه تاریخی بشوم که چطور 9میلیون از هموطنانم را ظالمانه به قتل رساتد و تاریخ را دستکاری کردند.

   

   

  برچسب ها : فیلم ، یتیم خانه ایران ، فیلمهای ارزشی ، ایستاده در غبار
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .