سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  نائب رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس:
  مرزبانی از ایران افتخار اهل سنت است
  ثامن : نائب رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس تصریح کرد: علمای اهل سنت هم بر این موضوع تاکید دارند که اگر امروز در ایران اسلامی شاهد امنیت پایدار هستیم یکی از عوامل مهم و برجسته این امنیت، مرزبانی اهل تسنن است.

  محمدباسط درازهی نائب رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ولادت پیامبر گرامی اسلام و آغاز هفته وحدت به مسلمانان جهان در گفتگو با خبرنگار سایت خبری ثامن اظهار داشت: آغاز  هفته وحدت را به ویژه به همه اقوام ایرانی از فارس،ترک و لر و بلوچ و عرب و اهل تسنن و تشیع و همه افرادی که درایران اسلامی در صلح و مسالمت در کنار هم زندگی می کنند تبریک عرض می کنم.

  درازهی بیان داشت: وحدت بین مسلمانان دستاورد و افتخار بزرگی است و مردم ایران اسلامی برادرگونه در کنار هم فارغ از هرگونه تبعیض و مشکلی در کنار هم زندگی  می کنند.

  نائب رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس  تصریح کرد: علمای اهل سنت هم بر این موضوع تاکید دارند که اگر امروز در ایران اسلامی شاهد امنیت پایدار هستیم یکی از عوامل مهم و برجسته این امنیت، مرزبانی اهل تسنن است، در بیش از80 درصد مرزهای ایران اسلامی اهل تسنن ساکن هستند و خودشان را از ایران می دانند و برای آرامش مردم در حال مرزبانی هستند و همه اینها برای اهل تسنن افتخار است.

  وی تاکید کرد: اهل سنت ایران را از خود می دانند و همه هموطنان را در سراسر ایران از خودشان و برادر خود می دانند، به همین خاطر شجاعانه و با فداکاری از کیان و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران دفاع می کنند.

  نائب رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس ضمن انتقاد از عملکرد گروهای افراطی که به نام مذاهب اسلامی به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان هستند بیان داشت:  افراط و تفریط از هر جانب و گروه و طرفی که باشد مردود است و جایگاهی ندارد، و به فرموده مقام معظم رهبری شیعه افراطی و یا همان شیعه انگلیسی و هم سنی افراطی و یا همان سنی آمریکایی داریم که هردو منافعشان تفرقه انداختن بین مردم ایران است.

  درازهی خاطرنشان کرد:  تفکرات بسیار زشت  گروه های تفرقه افکن ازبیرون  کشور حمایت و هدایت  می شوند تا وحدت ملی و سپس وحدت در منطقه را به هم بزنند زیرا منافع گروه های افراطی در تفرقه است.

  وی با تاکید بر اتحاد تشیع و تسنن در شهرهایی که از هر دو مذهب حضور دارند گفت: عزیزان اهل تشیع هم به دفتر من مراجعه می کنند و کار همه آنها بدون هیچ تفاوتی انجام می شود.

  نائب رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس افزود: رسانه ها نقش قابل توجهی در وحدت دارند و همه باید برای نهادینه کردن وحدت در جامعه  تلاش کرد و قطعا رسانه نقش ویژه و ارزنده درایجاد و حفظ وحدت دارد.

  نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: مهم ترین نیاز کنونی کشور حفظ وحدت است وحدت همیشه دستاوردهای مثبت داشته است از جمله حفظ امنیت و پیشرفت و توسعه پایدار در عرصه های مختلفت در سایه وحدت به دست می اید.

   

  برچسب ها : وحدت،اسلام
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .