سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  قصور پزشکان قمی در مرگ ستایش تایید شد+سند/ عکس
  ثامن : پزشکی قانونی با ارسال نامه ای به خانواده موسایی علت مرگ ستایش موسایی را "آسیب سلولهای مغزی ناشی از نرسیدن اکسیژن" تعیین کرد.

  به گزارش سایت خبری ثامن؛اواخر شهریور امسال دختر بچه 8 ساله قمی به خاطر یک شکستگی استخوان پا بعد از تصادف به بیمارستان نکویی قم منتقل می شود و زیر عمل جراحی به علت سهل انگاری پزشک بیهوشی دراستفاده غلط از اکسیژن، به کما رفته و در نتیجه مرگ مغزی می شود.

  در این خصوص عموی ستایش در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این که دستگاه اکسیژن حین عمل به مدت 6 دقیقه قطع بوده وستایش دختر بچه 8 ساله بدون تنفس می ماند گفت: سهل انگاری پزشکان کودک ما را به مرگ مغزی دچار کرد ولی پزشکان بدون اینکه این مسئله را به متخصصین مغز اطلاع دهند تا برای درمان اقدامی کنند این کودک به مدت 14 روز در بیمارستان در حالت کما به سر می برد و حالا امروز خبر دادند ستایش مرگ مغزی شده است و تنها راه اهداء عضو ستایش هست .

  بعد از این مسئله خانوداه ستایش با اهدای اعضای بدن فرزند خود باعث نجات چند نفر از هموطنانمان شدند.

  بعد از رسانه ای شدند این مسئله توسط خبرنگار ثامن،  محمدرضا مظفری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی در خصوص کما رفتن و مرگ مغزی کودک 8 ساله در قم عنوان کرد: تاکنون هیچ گونه قصور پزشکی در مورد این بیمار به اثبات نرسیده است.

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: قصور پزشکی توسط سازمان نظام پزشکی به اثبات می رسد که تاکنون پرونده ای برای بررسی ارسال نشده است.

  مظفری ادامه داد: در صورتی که خانواده بیمار شکایتی را ارائه نمایند پرونده به هیات بدوی سازمان نظام پزشکی می رود و بررسی لازم صورت می گیرد.

  تا اینکه پزشکی قانونی به خاطر شکایت خانواده ستایش 8ساله بعد از بررسی های لازم قصور پزشکان در مرگ ستایش را تایید کرد.

  نامه پزشکی قانونی که توسط خانواده ستایش به دفتر سایت خبری ثامن ارسال شده

   

  برچسب ها : ستایش، قم
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .