سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  هرچه زودتر علی مطهری را به پیاده روی اربعین اعزام کنید!
  ثامن : در حالی که سکوت در خصوص عدم مدیریت صحیح امور زائران اربعین توسط دولتمردان و رسانه های زنجیره ای ادامه دارد لغو سخنرانی یک نماینده در مشهد وا مصیبتای این طیف را درآورد و ندای حق الناس تیتر یک آنها شد.

  به گزارش سایت خبری ثامن؛بیش از یک هفته است که به دلیل بی تدبیری دولت در مدیریت امور زائران در مرزها، زائران اربعین در شرایط بدی به سر می برند که گاها جان آنان نیز به خطر افتاده است.

  با وجود اینکه دولت از زائران حق بیمه و ویزا دریافت کرده است اما خدمات مناسبی  ارائه نداده است تا جایی که اگر حرکت های خودجوش مردم ولایتمدار مهران نبود و همچنین آستان قدس و شهرداری تهران و سپاه و بسیج وارد بحث کمک رسانی به زائران پیاده روی اربعین نمی شد معلوم نبود چه فاجعه ای قرار بود رخ بدهد.

  بی تدبیری دولت به اینجا خلاصه نشد  حتی بعد از گزارش های متعدد از وضعیت نامناسب زائران در مرز، دولت و  دولتمردان نه تشکیل جلسه دادند و نه حتی واکنش خاص و ابراز تاسف و یا حداقل حرف و کلمه ای گفتند که زائران و خانوادهایشان دلخوش شوند.

  در این میان طبق معمول رسانه های اصلاح طلب که در خصوص اختلاس8هزار میلیاردی هم سکوت کرده اند در این زمینه سکوت کرده اند، البته وقتی روحانی سخنران مجلس اصلاح طلبان هزینه کردن برای اربعین را حرام می داند نمی توان توقعی داشت که این طیف بویی از آزادگی مد نظر امام حسین(ع) برده باشند.

  خاطر نشان می شود هادی قابل از اعضای جبهه منحله مشارکت و از شاگردان منتظری و صانعی در مراسمی در منزل منتجب نیا گفت: هزینه کردن برای مراسم اربعین در عراق حرام است!

  با وجود همه بی تدبیر دولت در خدمت رسانی به مردم نه به عنوان زائر امام حسین(ع)! بلکه  حداقل به عنوان شهروندانی که حق بیمه و ویزا پرداخت کرده اند لغو یک سخنرانی صدای دولتمردان و برخی نماینده ها را در آورد.

  در این راستا رحمانی فضلی وزیر کشور با ابراز تاسف از لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد که قرار بود به مناسبت اربعین برگزار شود، گفت: این برنامه تمامی مجوزهای لازم قانونی را از مراجع ذیصلاح دریافت کرده بود و معلوم نیست به چه دلیل در آخرین لحظات لغو گردید.

  وزیر کشور پایبندی به قانون و مقررات کشور را از مصادیق حق الناس برشمرد و گفت: رعایت قانون برای همگان یکسان است و نباید اقدامات سلیقه ای را مبنای تشخیص قانون دانست و بر اساس قانون اساسی حوزه فعالیت قوا و دستگاه ها مشخص است و انتظار می رود در پایبندی به فرامین صریح مقام معظم رهبری در قانونمندی و رعایت حق الناس مسئولان پیشرو باشند.

  رئیس شورای امنیت کشور افزود: به معاون سیاسی دستور داده ام بلافاصله با تشکیل تیم تحقیقاتی این موضوع را بررسی کند و گزارش آن را ارائه دهد و در صورت تخلف و اهمال مدیران اجرایی با آنها برخورد قاطع شود و چنانچه اقدامات خارج از اختیارات دولت و وزارت کشور می باشد در قالب گزارشی به استحضار مقامات ذیصلاح برسد.

  وزیر کشور همچنین خبر از تهیه و تنظیم نامه ای به رئیس قوه قضائیه در این خصوص داد .

  همچنین محمدرضا عارف، عبدالکریم حسین‌زاده، فاطمه سعیدی، محمود صادقی و سیده فاطمه ذوالقدر با انتشار مطالب جداگانه‌ای به لغو سخنرانی نایب رییس مجلس شورای اسلامی در مشهد واکنش نشان دادند.

  لغو سخنرانی یک نماینده در یک شهر از نظر وزیر کشور حق الناس است و ارگان ها و مدیران مختلف شهری و کشوری وارد عمل شده و نامه نگاری آغاز کرده اند  اما از نظر این اقایان سرگردانی و به خطر افتادن جان صدها هزار زائر امام حسین(ع) حق الناس نیست و هیچ ارگان و شخص مدیری هم نباید پاسخگو باشد.

  با توجه به حساست دولت نسبت به حق الناس بهتر است در این چند روزه باقی مانده که موج بازگشت زائران است علی مطهری برای رضای خدا هم که شده به پیاده روی اربعین اعزام شود و دراینده زائرانی که تصمیم دارند سال بعد به پیاده روی اربعین بروند با تمهیداتی هم که شده علی مطهری نماینده محبوب دولت را با خود به پیاده روی اربعین ببرند تا اگر همین دولت حساس به حق الناس روی کار بود! صدها هزار مردم هم جزء "ناس" محسوب شوند.

  م.مهدیلو

  برچسب ها : اربعین،پیاده روی اربعین
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .