سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  گفتگوی خواندنی با همرزم شهید دل آذر؛
  فرمانده شهیدی که در قنوت نماز، سرش رفت+تصاویر
  ثامن : همرزم شهید دل اذر گفت: جواد دل آذر دوستان زیادی داشت اما خیلی به بزرگی جواد پی نبرده بودند هنوز هم خیلی ها به بزرگی و منش جواد پی نبرده اند.

  محسن علی بیگی جانباز دفاع مقدس و همرزم شهید جواد دل آذر در گفتگو با خبرنگارسایت خبری ثام اظهار داشت:در چند عملیات که افتخار شاگردی شهید محمد جواد دل آذر را داشتم و آموزش اصلی واحد اطلاعات و عملیات  را با هدایت و اموزش های ایشان دیدم و به توصیه ایشان از گردان به واحد اطلاعات عملیات امدم.

  شهید دل آذر بسیار شجاع بود

  جانباز دفاع مقدس گفت: شهید دل آذر بسیار منظم و با انضباط بود و اطلاعت پذیری بالایی از فرمانده اش داشت و بسیار شجاع بود.

  وی گفت: در بهبوهه جنگ و در جایی که اصلا نسبت به ظاهر و لباس حساسیت وجود نداشت شهید دل آذر از نظر ظاهری بسیار اراسته و منظم بود و در خط مقدم جبهه و لباسی اتوشده بود.

  همرزم شهید دل آذر خاطر نشان کرد: جواد می گفت لباس سبز مقدس سپاه را یا نباید بپوشی و اگر قرار است بپوشی باید به قدری منظم و تمیز باشی که عده ای جذب سپاه شوند و واقعا هم عده ای با دیدن جوان جذب سپاه شدند.

  شهید دل آذر اطاعت پذیری بالایی از فرمانده اش داشت

  علی بیگی تصریح کرد: شهید دل آذر اطاعت پذیری بالایی از فرمانده اش یعنی شهید مهدی زین الدین داشت اگر شهید زین الدین جان شهید دل آذر را هم می خواست شهید دل آذر دریغ نمی کرد.

  جانباز دفاع مقدس بیان داشت: شهید دل آذر فرمانده عملیات لشکر۱۷علی بن ابی طالب (ع) بود از زمانی که عملیات شروع می شد همه کاره لشکر بود، شهید دل آذر می توانست عقب تر از خط مقدم عملیات را اداره کند اما اینقدر شجاع بود که در همه عملیات ها بدون استثنا در نزدیکترین محل به دشمن در سنگر بود.

  باید نفس به نفس نبروهایم باشد

  علی بیگی افزود: شهید دل آذر می گفت اگر قرار است  من فرماندهی نیروهای بسیجی  را برای حمله به دشمن بر عهده داشته باشم نفسم باید به نفس نیروهایم باشد و در  نزدیکترین محل به دشمن باشم شهید دل آذر از نظر شجاعت سرامد بود.

  جانباز دفاه مقدس تصریح کرد: زمانی که مجروح شدم شهید دل آذر هم مجروح شد از حفاظت بیمارستان اطلاع دادند که من ملاقاتی دارم دیدم شهید دل آذر با وجود مجروحیتی که داشت و در یک بیمارستان دیگری بستری شده  بود با همان وضعیت مجروحیت به دیدار من اومده بود.

  علی بیگی گفت: من از این بابت که شهید دل آذر به دیدن من آمده بود خیلی خوشحال شدم من پایم قطع شده بود اما شهید دل اذر بهبودی حاصل کرد و من هم پای مصنوعی گذاشتم و به منطقه باز گشتیم

  همرزم شهید دل آذر افزود: در عملیات والفجر ۸ با پای مصنوعی به منطقه امده بودم اولی نفری که در مقر لشکر در انرژی اتمی دیدم شهید دل آذر بود  وقتی من را که با پای مصنوعی دید حساس شد و گفت نباید می آمدی گفتم جواد جان اگر من در قم هم می ماندم روحم اینجا بود با هر زحمتی بود حکم گرفتم که در لشکر بمانم.

  جانباز دفاع مقدس خاطر نشان کرد: در عملیات والفجر8 خیلی تلاش کردم در عملیات باشم قرار بود یک گردان موتور سوار به فرماندهی شهید ایزدی تشکیل شود من هم عضو این گردان موتور سوار شدم به شهید ایزدی گفتم به جواد دل آذر نگوید که من عضور این گردان هستم چون نمی گذارد.

  هنوز به بزرگ جواد پی نبرده اند

  علی بیگی تصریح کرد: جواد دل آذر دوستان زیادی داشت اما خیلی به بزرگی جواد پی نبرده بودند هنوز هم خیلی ها به بزرگی و منش جواد پی نبرده اند.

  وی گفت: در عملیات والفجر8 من تا اروند هم رفتم  اما جواد من رو دید و گفت اینجا چکار میکنی؟ گفتم عضو گردان موتور سوار علی ایزدی هستم گفت تو اشتباه کردی با پای مصنوعی و جانبازی نمیتوانی در عملیات شرکت کنی گفتم من شب درعملیات نمی آیم اما طاقت ندارم شما درعملیات باشید و من نباشم فردا صبح وارد عملیات می شوم و در فاو همدیگر را می بینیم.


  همرزم شهید دل آذر گفت: تا اینکه عملیات اغاز شد و جواد دل آذر در بیرون از شهر فاو در منطقه کارخانه نمک در حین نماز خوادن و در حین قنوت گرفتن  خداوند مزد شهید جواد دل آزر را داد و نیمی از سرش رفت و آن طوری که دوست داشت به شهادت رسید، شهید دل اذر همیشه می گفت شهید شدم دوست دارم  مثل ارباب شهید شوم این مثل ارباب شهید شدن را شهید احمد کریمی هم می گفت که هردو به آرزوی خود رسیدند،  جواد دل آذر بی سر نزد ارباب رفت و شهید  احمد کریمی تکه تکه به نزد ارباب رفت.

  گفتگو از مرضیه مهدیلو

   

  برچسب ها : شهید،شهید دل آذر
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .