چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  درخواست جالب نماینده مسیحیان ایران از مردم آمریکا
  ثامن : رئیس اتحادیه جهانی آشوریان گفت: از مردم آمریکا میخواهیم سعی کنند در برابر یاوه گویی ها و در مقابل ظلم ها و فجایعی که در دنیا توسط دولت آمریکا و یا هر کشور دیگری رخ می دهد قیام کنند و درخواست کنند که دولتمردانشان به سوی صلح و ارامش بروند.

  یوناتان بت کلیا نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی به مناسبت 13آبان روز استکبار ستیزی در گفتگو با خبرنگارسایت خبری ثامن اظهار داشت: ملت ایران مردمی هستند که واقعا دنبال صلح و آرامش و امنیت برای همه مردم جهان هستند، حتی برای مردم آمریکا زیرا مردم آمریکا با مسئولین آمریکا از زمین تا آسمان با هم فرق می کنند.

   وی گفت: من به عنوان یک هموطن مسیحی که اجداد ما قرن هاست در کنار ملت شریف ایران در این مملکت زندگی می کنیم و نزدیک 1400سال است در کنار مسلمانان ایران با صلح و امنیت زندگی می کنیم به همه دنیا اعلام می کنم در طول تمام این دوران، ما در کمال  آرامش و امنیت و اسایش در کنار مسلمانان در ایران زندگی کرده ایم.

  بت کلیا خاطر نشان کرد: کلیساهای مسیحیان در ایران به عنوان میراث فرهنگی ثبت شده اند، صدها کلیسا در ارومیه و روستاهای ارومیه  وجود دارد که امروز حتی یک مسیحی آشوری نشین در آن روستاها نیستند اما برادارن مسلمان ما کلید دار این کلیسا ها هستند و از آن با احترام نگهداری می کنند و زمانی که آشوری ها برای زیارت به کلیسا ها می روند با عزت و احترام درب را به روی آنها باز می کنند ملت ایران چنین ملتی هستند.

  نماینده مسیحیان آشوری درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم ایران وارث عهدنامه اولین امام شیعیان حضرت علی(ع) هستند که اصل این عهدنامه در موزه چهل ستون اصفهان نگهداری می شود، که امام علی(ع) توضیحاتی در خصوص رفتار حکومتی به مردم مسلمان داده است.

  وی گفت: رهبر عظیم شان ایران13سال پیش در 6دی 1382 حکم حکومتی دادند و دیه مسلمان و غیر مسلمان درایران را برابر کردند ، مسئله ای که در شرع وجود داشته اما مقام معظم رهبری برای آرامش ادیان ابراهیمی غیر مسلمان چنین کاری انجام دادند، ایران با این خصوصیات و با این رهبر اداره می شود.

  بت کلیا افزود: انواع ادیان از مسلمان و مسیحی و زرتشتی و.. و انواع اقوام از ترک و لر و بلوچ و عرب و.. در ایران با صلح و امنیت زندگی می کنند مسئله ای که مطمئنا مردم آمریکا آن را لمس و درک کرده اند، یقین دارم دیدگاه های مردم آمریکا با دولتمرانش مخالف است.

  رئیس اتحادیه جهانی آشوریان بیان داشت: امروز در عرصه سیاست دولتی در آمریکا مشاهده می کنیم، برای تصاحب یک کرسی ریاست جمهوری چه کارهایی می کنند و چه حرکت هایی نامناسبی انجام می دهند.

  وی گفت: من به جرات می گویم  وقتی آمریکایی ها  با خودشان چنین رفتاری می کنند پایبند هیچ تعهد و قراردادی نیستند، تیم مذاکره کننده ایران توانست حقانیت ایران را در برابر این هایی که بویی از انسانیت و حقوق  بشر نبرده اند ثابت کنند.

  بت کلیا گفت: ایران در برجام ثابت کرد که به قول و قرارهایی که می دهد پایبند است اما در مقابل آمریکا به تعهداتش عمل نمی کند و هر روز یک بهانه می آرود و هیچ تعهدی را انجام نمی دهد زیرا اصلا  بویی از تعهد و انسانیت نبرده اند.

  نماینده مسیحیان آشوری در مجلس شورای اسلامی  تاکید کرد: نا امنی در همه دنیا غوغا میکند اما ایران نقطه امنی در منطقه است و علت آن هم تفکر صلح جویی ملت ایران است و این که همواره در مشکلات و سختی ها در کنار هم هستند و برای همه آرامش و اسایش و می خواهند حتی برای دشمنانشان هم  ارزو می کنند دست از دشمنی هایشان بردارند و انها هم در امنیت زندگی کنند.

  بت کلیا در پایان افرود: از خداوند می خواهیم  مسئولین آمریکا  بالاخره بویی از انسانیت و حقوق بشر  ببرند و به راه راست هدایت شوند و از مردم آمریکا میخواهیم سعی کنند در برابر یاوه گویی ها  و در مقابل ظلم ها و فجایعی که در  دنیا توسط دولت آمریکا و یا هر کشور دیگری رخ می دهد قیام کنند و درخواست کنند که دولتمردانشان به سوی صلح و ارامش بروند.

   

  برچسب ها : 13آبان،مسیحی،آشوری
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .