سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  کوروش سلاح مبارزه با اسلام نیست؛
  کوروش از خودمان است
  ثامن : بزرگترین دشمن کوروش انهایی هستند که می خواهند پای بیگانگان را به سرزمین کوروش باز کنند همان غرب پرستانی که ایرانی ها را قادربه ساخت و به دست آوردن نیازمندی های خود نمی دانند، در طول تاریخ ایران تنها دورانی که خاک دشمن به تسخیر دشمن درنیامد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بود.

  به گزارش سایت خبری ثامن؛7آبان عده ای از هموطنانمان برای ادای احترام به کوروش در پاسارگاد تجمع کرده و عده ای هم نه به منظور حمایت از کوروش و ملی گرایی بلکه به خاطر اهداف دیگر شعارهای ضد دینی و ملی دادند.

  کوروش کیست؟ انها که پشت نام او ایستاده اند از وطن پرستی شجاعت وغیرت و مردانگی او برای دفاع از فرهنگ ،خاک و وطن سخن به میان می اورد که البته اگر هدف این باشد کوروش از نظر اسلام هم یک مرد وطن پرست و بیگانه ستیز و دشمن ستیز بوده است.

  اگر کوروش در زمان ما بود چه می کرد؟ به شعار و فریاد و درگیری دامن می زد؟ یا همه مردم ایران را فارغ از دین و قوم متحد می کرد؟ اگر افتخار کوروش و دوستداران وی در ملیت خلاصه می شود پس نباید دین و قومیت خللی در این اتحاد به وجود بیاورد.

  اگر کوروش زمانی مقابل رومیان ایستادگی کرد تا خاک کشور را مورد تجاوز قرار ندهند مطمئنا در عصر معاصر هم در مقابل متجاوزان در زمان حمله عراق به ایران دفاع می کرد و یا امروز به عنوان مرزبان ایران مانع حضور تروریست ها از جمله داعش به کشور می شد.

  کوروش را همانطور که ملی گرا ها از آن یاد می کنند باید پذیرفت زیرا این تعاریف هیچ نقطه سیاهی ندارد در هیچ کجای تاریخ تعریف شده از زبان ملی گراها کوروش مردم را به خاطر دین و داشتن ریش مجازات نکرده است زیرا خود او هم دارای دین و ریش بوده است!

  انهایی که به کوروش سجده می کند و یا وی را سمبل قرار داده اند تا چه اندازه خودشان کوروش هستند؟ تا چه اندازه حاضر هستند مانند او لباس رزم بپوشند و در برابر دشمنان و بیگانگان ایستادگی کنند؟

  با یک نگاه واقع بینانه از تعریف که ملی گراها از کوروش دارند در عصر حاصر رزمندگان 8سال جنگ تحمیلی اعم از مسلمان و مسیحی و مدافعان حرم از مسلمان ومسیحی نزدیکترین شباهت را به کوروش دارند.

  مردم ایران هرگز به سمبل ها و قهرمانان ملی توهین نکرده و بعد از پذیرش اسلام همواره فرهنگ و ایین های عقلی و شرعی را حفظ کرده اند و گاهی همین ها که کوروش را دستاویزی برای مقابله با اسلام می دانند او را همان ذوالقرنین قرآن میدانند.

  سیدمحمدصادق محمدی وفایی کارشناس مسائل دینی در خصوص ذوالقرنین می گوید نظرى را كه علامه طباطبايى محتمل مى ‏دانند، اين است كه ذوالقرنين همان كوروش كبير، پادشاه هخامنشى است.

  قرينه ‏هايى كه ايشان براى تأييد نظر خود مى‏ آورند از اين قرار است:

  1) ذوالقرنين شخصيتى است كه خداوند به او تمكن در روى زمين و قدرت و اختيار داده است و اين با شخصيت كوروش كه بر بخش عظيمى از آسيا و اروپا دست يافته و نخستين امپراتورى بزرگ تاريخ را تأسيس كرده است، توافق دارد.

  2) ذوالقرنين مطرح شده در قرآن خداشناس و موحد است و كوروش هم خداشناس و يكتاپرست بوده است و معقول‏ترين تاريخى كه براى ظهور زرتشت ياد مى ‏شود، بين قرن ششم پيش از ميلاد با تاريخ حيات كورش توافق دارد.

  3) ذوالقرنين سفر يا لشكركشى به غرب يا مغرب خورشيد داشته است و اين با لشكركشى كوروش به سيرى در آسياى صغير و تسخير آن سرزمين انطباق دارد.

  4) ذوالقرنين سفر يا لشكركشى به شرق يا مشرق خورشيد داشته است و اين با لشكركشى كوروش به جنوب شرقى و (مكران و سيستان) و شمال‏ شرقى (حدود بلخ) انطباق دارد.

  5) ذوالقرنين با قومى وحشى مواجه شده است و اين با رفتن كوروش به سمت شمال و نبرد با اقوام وحشى سكا كه به عبارتى همان يأجوج و مأجوج هستند، انطباق دارد. در اين جا كورش اقوام وحشى را عقب مى‏ راند و در معبر داريال سدّى با آهن و مس مى ‏سازد كه هنوز بقاياى اين سد برپاست. (ر. ك: داستان‏هاى قرآن و تاريخ انبيا در الميزان، حسين فعال عراقى، ج 1، ص 447، نشر سبحان، و نيز: مجله بينات، ش 14، ص. 105)

  با این شواهد دشمنان مردم ایران نمیتوانند کوروش را سلاحی برای مبارزه با اسلام بدانند و در این میان مردم هم باید هوشیار باشند تا تحت تاثیر دورغ پردازی های ضد انقلاب با شعار ملی گرایی و کوروش پرستی نشوند زیرا کوروش در زمان حیات نیز هرگز از مردم نخواست که به او سجده کنند بلکه خودش نیز موحد بود و به خدا سجده می کرد.

  بزرگترین دشمن کوروش انهایی هستند که می خواهند پای بیگانگان را به سرزمین کوروش باز کنند همان غرب پرستانی که ایرانی ها را قادر به ساخت و به دست آوردن نیازمندی های خود نمی دانند، در طول تاریخ ایران تنها دورانی که خاک دشمن به تسخیر دشمن درنیامد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بود، پس کوروش را همانطور که ملی گراها تعریف می کنند را می توان با جان و دل پذیرفت و هیچ نیازی هم به مقابه با کوروش وجود ندارد.

   

  برچسب ها : کوروش،ملی گرا،اسلام
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .