چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  نماینده ارامنه مسیحی: وزیرهم تغییر کند تحقیق و تفحص از آموزش و پرورش کلید می خورد
  ثامن : خانلری تصریح کرد: این مسئله قابل پذیرش نیست که به بهانه انسجام به برخی تخلفات سرپوش بگذاریم زیرا این تخلفات بسیار مهمتر از این حرف هاست، از همان ابتدا، بحث استیضاح آقای فانی را بسیار جدی می دانستم زیرا در این زمینه دغدغه های بنیادی وجود دارد.

  کارن خانلری نماینده مسیحیان ارمنی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص برکناری وزیر آموزش پرورش دراستانه استیضاح در گفتگو با خبرنگار سایت خبری ثامن اظهار داشت: بخشی از دلایلی که نمایندگان بر اساس آن استیضاح وزیر آموزش و پرورش کلید را زدند به مسائل و بحث های استخدامی رخ داده بر می گردد زیرا نمایندگان اعتقاد داشتند به نفع عده خاصی انجام شده است و بخشی هم به مسئله فساد و صندوق فرهنگیان باز می گردد.

  وی گفت: امروزهم مسئله استیضاح به دلیل استعفا وزیر آموزش منتفی شد فارغ از این که چه کسی وزیر آموزش و پرورش است همه مسائل به وجود آمده در آموزش و پرورش با تحقیق و تفحص بررسی خواهد شد و اگر تخلفی صورت گرفته باشد از طریق مجاری قضای پیگیری خواهد شد.

  خانلری تاکید کرد: افکار عمومی نسبت به فسادهای رخ داده حساس شده اند، البته در شرایط فعلی باید بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری اتحاد و وحدت در کشور حفظ شود و در کنار آن اگر تخلفی هم صورت می گیرد باید به دور از حاشیه های تبلیغاتی از طریق مجلس پیگیری شود.

  نماینده مسیحیان ارمنی افزود: رسانه ها و مطبوعات هم باید به دور از حاشیه های سیاسی مسئله  تخلف در آموزش و پرورش را دنبال کنند، نمایندگان مجلس هم مسئله تحقیق و تفحص آموزش و پرورش را دامه خواهند داد.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  بیان داشت: این مسئله وجود داد هنگامی که هر طیف از جناح های سیاسی تخلفی می کند به وحدت اشاره می کنند اما بنده شخصا نگاه جناحی به مسئله تخلفات و فساد ها ندارم و فارغ از همه این مسائل به وحدت توصیه می کنم زیرا دغدغه مقام معظم رهبری هم همین است  اما در کنار آن هم نباید نسبت به بررسی  تخلفات کوتاهی کرد.

  وی تصریح کرد: اما این مسئله قابل پذیرش نیست که به بهانه انسجام به برخی تخلفات سرپوش بگذاریم زیرا این تخلفات بسیار مهمتر از این حرف هاست، از همان ابتدا، بحث استیضاح آقای فانی را بسیار جدی می دانستم زیرا در این زمینه  دغدغه های بنیادی وجود دارد.

  خانلری اظهار داشت: کشور سیستم مجلس وقوه  قضاییه دارد و اگر تخلفی صورت بگیرد فارغ از اینکه چه کسی تخلفی انجام داده تحقیق و تفحص انجام می شود اما لازمه این مسئله این است که این موضوع خدشه دار نشود و در کنار انسجام، موضوع  تخلفات و فساد ها نه تنها در مورد تخلفات آموزش و پرورش بلکه در همه موارد بررسی شود.

   

  برچسب ها : آموزش و پرورش،فانی
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .