چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  استاده حوزه و دانشگاه:
  به هشدار رهبری توجه نشود باید از خارج مستشار وارد کنیم/ غربی ها زباله های دستاوردهای خود را به ما می دهند
  ثامن : استاد دانشگاه گفت: وقتی انسان حرف برخی از مسئولین را می شنود احساس می کند تمنا کردن از غرب را برای خودشان پیشرفت علمی می دانند زیرا تصور می کنند نخبگان کشور نمی توانند درعلم پیشرفت کنند اما این تفکر بسیار آسیب زا است.

  به گزارش سایت خبری ثامن؛حجت الاسلام جواد سلیمانی امیری استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر دغدغه رهبری در خصوص مسائل مربوط به نخبگان در دیدار روز گذشته  در گفتگو با خبرنگار ایرن روشن اظهار داشت: جوامع به دودسته نخبگان، خواص و توده مردم تقسیم می شوند، در هر جامعه ای اگر نخبگان و خواص از لحاظ علمی و ایمانی قوی باشند طبیعتا پایه ارزش ها و اعتقادات و علم و دانش در آن جامعه تقویت می شود.

  اگر نخبگان متزلزل شوند جامعه متزلزل می شود

  اگر نخبگان و خواص جامعه افراد متزلزل و ضعیفی باشند و پایبند به اعتقادات و دین نباشند و اهمیت علم را درک نکنند پایه های اعتقادات و ارزش ها و علم در جامعه ضعیف می شود، به همین خاطر دغدغه رهبری این است که نخبگان حفظ شوند و زمینه رشد انها  در بخش دین و اعتقاد و همچنین محتواهای علمی در جامعه فراهم شود.

  نحبگان سرمایه های جامعه ما هستند اگر این سرمایه دزدیده شوند و به مملکت بیگانگان و جوامعی که ارزش ها و اخلاق را رعایت نمی کنند جذب شوند، پایه های ایمانی انها سست می شود و از محصولات علمی نخبگان ما بیگانگان استفاده می کنند و در نهایت این سرمایه ها از دست می رود.

  امروز در استانه برپایی یک تمدن قرار داریم

  دغدغه مقام معظم رهبری این است که یک انقلاب ارزشی داشتیم و این همه خون پای انقلاب ریخته شده است و امروز این انقلاب مورد توجه است و بر اساس این انقلاب پیشرفت های زیادی در زمینه های مختلف داشته ایم،پس امروز در استانه برپایی یک تمدن قرار گرفته ایم البته تمدن جدید که بر پایه اسلام قرار دارد وپایه های این تمدن برپایه رشد علمی در زمینه علوم انسانی وعلوم پایه است.

  به هشدار رهبری توجه نشود باید از خارج مستشار وارد کنیم

  اگر در استانه این تمدن، رشد علمی در کشور صورت نگیرد و به هشدار رهبری توجه نشود باید از خارج مستشار وارد کنیم، مطمئنا آنها برای ما و مملکت ما دلسوزی نمی کنند و فقط فرهنگ و تمدن خود را نشر میدهند، پس باید ریشه تمدن اسلامی بر پایه علم را در داخل کشور تقویت کنیم.

  برخی در داخل فکر می کنند جوانان ما توان علمی ندارند

  صحبت های دیروز مقام معظم رهبری یک هشدار برای مسئولین است زیرا یک مشکل اساسی در کشور داریم این مشکل بزرگ این است که برخی از مسئولین تصور میکنند ایرانیان توان مدیریتی  برای رشد علمی ندارند.

  مقالات زیادی توسط دانشجویان رشته های مختلف نوشته می شود اما برخی مسئولین تصور می کنند این مقاله ها پایه علمی ندارد و یک مبحث صوری برای امتیاز و نمره گرفتن است در حالی که بسیار ی از  این مقاله ها جدید و بسیار علمی است و بسیاری از این مقالات عملیاتی شده و وارد صنعت شده و بر مبنای همین مقاله ها، کارگاه ها و کارخانجات زیادی ساخته شده است.

  مقام معظم رهبری به جوانان و نخبگان اعتماد زیادی دارند

  مقام معظم رهبری به جوانان و نخبگان اعتماد زیادی دارند اما برخی مسئولین این نخبگان را باور ندارند زیرا برخی ها دوست دارند سر سفره اماده بنشینند، و محصولات پیشرفته در کشورهای دیگر را به سرعت به دست بیاورند.

  غربی ها زباله های دستاوردهای خود را به ما می دهند

  مسئولین می خواهند بهترین خودرو ساخته شده را سوار شوند اما تصور می کنند اگر به علم و دانش و صنعت داخل تکیه کنند سالها طول می کشد به همین بهانه به سرعت فکر واردات می افتند این تفکر غلطی است زیرا رشد زمان بر داخلی رشد اصیل است اما علمی که از جای دیگری وارد می شود، زباله های دستاوردهای غربی هاست که در اختیار ما قرار می دهند و ارزشی ندارد .

  البته باید از علم دیگران هم استفاده برد اما ریشه این علم باید در داخل باشد اگر ریشه علمی داخلی نبود رشد علمی رشد کاریکاتوری و کاغذی خواهد بود.

  برخی مسئولین منت غربی ها را می کشند چون به جوانان اعتماد ندارند

  یکی دیگر از معضلاتی که وابستگی علمی به وجود می آورد از دست رفتن استقلال کشور است،  وقتی انسان حرف برخی از مسئولین را می شنود احساس می کند تمنا کردن از غرب را برای خودشان پیشرفت علمی می دانند زیرا تصور می کنند نخبگان کشور نمی توانند درعلم پیشرفت کنند اما این تفکر بسیار آسیب زا است.

  تجربه به ما ثابت کرده است که در صنعت هسته ای و موشکی چون امیدی به بیگانگان نداشتیم پیشرفت کردیم و رشدی پیدا کردیم که همپا و حتی برتر از رشد برخی از کشورها در این زمینه است،اما همانجا که به بیگانگان وابسته شدم مانند صنعت خودروسازی پپیشرفت چندانی به دست نیاوردیم.

   

  برچسب ها : نخبگان،رهبری
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .