سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  به زودی؛ رژه نیروهای مسلح با کالای ایرانی!
  ثامن : در اولین روز از هفته دفاع مقدس در رژه نیروهای مسلح یکی از شهرها نوجوانان بسیجی به جای استفاده از اسلحه، "صفحه کلید" به دست گرفته اند و رژه رفتند، این مسئله یعنی اینها فرمان ولایت فقیه در زمینه جنگ نرم را به درستی شناخته اند و جهاد را خلاصه در میدان جنگ سخت نمی دانند.

  به گزارش سایت خبری ثامن؛سالهاست مسئله اقتصادی مقاومتی و خرید کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب مطرح شده است و با توجه به نامگذاری های مختلف در طول این چند سال می توان متوجه شد این مسئله چقدر مهم و راهبردی است.

  سالها بود خرید کالای خارجی یک ارزش در جامعه تلقی می شد اما با تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر خرید کالای ایرانی این ارزش در حال کمرنگ شدن است این کمرنگ شدن هم به واسطه پیروی مستقیم  مردم از رهبر انقلاب است آن هم به دلیل کم کاری مسئولینی بود که به جای اقدام عملی مشغول همایش ها و سیمنارها بودند.

  البته  مردم در زمینه اقدام و عمل  برای خرید کالای با کیفیت ایرانی رغبت نشان داده اند، اما برای تحقق هرهدف اقتصادی باید زمینه فرهنگی آن نیز فراهم شود تبلیغات و ارائه محصولات تولید داخل یکی از اصلی ترین راه ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی است، استفاده از ظرفیت های موجود و قابل دسترس برای ارائه محصولات تولید داخل می تواند به این امر کمک کند.

   در هفته دفاع مقدس نمایشگاه های یاد یاران به صورت گسترده در سطح کشور برگزار شد که مورد استقبال حداکثری مردم قرار گرفت این استقبال در قم به دلیل فضا سازی های مناسب و بازسازی عملیات مسلم بن عقیل(س)  و غرفه شهدای مدافه حرم دو چندان بود.

  به نمایش گذاشتن فداکاری های رزمندگانی که با لبیک گفتن به ندای ولی فقیه زمان خود راه جهاد را انتخاب کردند و وارد عرصه دفاع مقدس شدند می تواند الگویی برای نسل امروز نیز باشد که با لبیک گفتن به ندای ولی فقیه زمان، راه جهاد را انتخاب کنند و کالای تولید داخلی را خریداری کنند.

  در کنار همه نکات مثبت  نمایشگاه یاد یاران، نقش اقتصادی مقاومتی امسال دراین نمایشگاه کمرنگ بود نمایشگاه یاد یاران با توجه به محبوبیتی که با ارائه فداکاری و ایثار شهدا  در بین مردم دارد با ارائه تولیدات ملی و معرفی تولید کنندگان  داخلی می تواند در راستای دغدغه رهبرمعظم انقلاب گام های موثری بردارد زیرا جهاد در هر زمان با توجه به موقعیت  و فرمان ولایت متفاوت خواهد بود.

  علاوه بر نمایشگاه یاد یاران در دیگر نمایشگاه هایی که در این زمینه برگزار می شود ارائه محصولات تولید داخلی ، مقصد جوان و نوجوانی که منتظر اذن جهاد رهبر برای وارد شدن در عرصه جهاد و به دست گرفتن سلاح هستند را مشخص می کند.

  در اولین روز از هفته دفاع مقدس در رژه نیروهای مسلح  یکی از شهرها نوجوانان بسیجی به جای استفاده از اسلحه "صفحه کلید" به دست گرفته اند و رژه رفتند این مسئله یعنی اینها فرمان ولایت فقیه در زمینه جنگ نرم را به درستی شناخته اند و جهاد را خلاصه در میدان جنگ سخت نمی دانند.

  این فرهنگ سازی و همت باید به صورت گسترده رخ دهد تا به زودی برای رژه رفتن ، یاران ولی فقیه با  افتخار کالای ایرانی را به دست بگیرند و این نیروهای مسلح به کالای ایرانی هرروز و در هر زمان در سطح شهر رژه بروند.

  وقتی در سطح شهر فروشندگاه اذعان می کنند که مردم نسبت به گذشته برای خرید کالای ایرانی رغبت بیشتری دارند و فروشندگانی نیز هستند که تمام اجناس فروشگاه خود را به کالایی ایرانی اختصاص می دهند و با پارچه نوشته اعلام می کنند این کالاها ایرانی است یعنی مسئولین نیز باید وارد عرصه عمل شوند زیرا برای تحقق درست یک هدف مقدس مردم و مسئولین باید درکنار یکدیگر حرکت کنند.

  در قم فروشگاهی با تبلیغات گسترده با پسوند "ایرانی" در حال فعالیت است اما وقتی به این فروشگاه سر می زنی اغلب اجناس خارجی از جمله چینی است اگر مسئولین به این فروشگاه ها که با پسوند ایرانی به فروش کالای خارجی می پردازند مجوز استفاده یا سوء استفاده از نام ایران را ندهند مدیران این فروشگاه ها نیز به فکر خواهند افتاد که نمی توانند به نام ایران و به کام خارجی ها قدم بردارند.

  مرضیه مهدیلو

   

  برچسب ها : کالای ایرانی،اقتصاد مقاومتی
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .