سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  پول عجیب سیدی برای عید غدیر+تصاویر
  ثامن : در یک حرکت عجیب پول جدید سیدی برای عید غدیر هم وارد شده است،در این پول ها نمادهایی مذهبی از روز عید غدیر ساخته می شود و سکه نوی هم در داخل این نماد کار گذاشته می شود.

  به گزارش سایت خبری ثامن؛از دیر باز رسم بوده است مردم در ایام عید غدیر خم به دیدار سادات می روند و سادات نیز به عنوان عیدی و تبرکی اسکناس نو به مهمانان میدهند، چند سالی است رسم بر دادن پول نو به مهمانان باب شده است.

  پیش از این بانک ها اسکناس نو را با همان ارزش پولی در اختیار سادات قرار می دادند تا به عنوان عیدی به مهمانان بدهند اما چند سالی است که  اسکناس نو هم وارد بازار دلالان شده و دلالان با دریافت مبلغ زیادی، اسکناس نو را به سادات می فروشند که در نهایت  اسکناس نو به نام سادات به کام دلالان تمام می شود.

  ماجرای پول های سیدی داستان دنبال داری است ، بعد ازاسکناس نو، سکه نو هم وارد بازار شد و به صورت پرس شده در اختیار سادات قرار گرفت جدای از این مسئله که اصل این کار از نظر اقتصادی درست است یا نه این بسته ها با قیمت دوبرابر ارزش پولی به سادات فروخته می شود.

   در یک حرکت عجیب پول جدید سیدی برای عید غدیر هم وارد شده است،در این پول ها نمادهایی مذهبی از روز عید غدیر ساخته می شود و سکه نوی هم در این داخل این نماد کار گذاشته می شود که به نظر حرکت جالبی نیست و همان شکل سنتی اسکناس نو که از طرف سادات به مهمانان داده می شود زیباتر است.

   در یک حرکت عجیب پول جدید سیدی برای عید غدیر هم وارد شده است،در این پول ها نمادهایی مذهبی از روز عید غدیر ساخته می شود و سکه نوی هم در داخل این نماد کار گذاشته می شود.که به نظر حرکت جالبی نیست و همان شکل سنتی اسکناس نو که از طرف سادات به مهمانان داده می شود زیباتر است.

  برچسب ها : اسکناس،عید
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .