سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  پایان غربت فرمانده با حضور مادر +تصاویر
  ثامن : سالهاست زائران شهدا در غالب کاروان های راهیان نور دریادمان ها و مناطق عملیاتی مهمان شهدا بودند اما جاده بانه سردشت همان محل شهادت فرمانده دلیر لشکر سپاه علی ابن ابی طالب(ع) و فرمانده محبوب بسیجیان تنها نامی روی سنگ مزار شهیدان زین الدین بود.

  به گزارش سایت خبری ثامن؛اگر مسیرت به جاده بانه سردشت می افتاد دلت برای شهدا پر می کشید و دوست داشتی محل شهادت فرمانده زین الدین را ببینی اما هیچ نام نشانی وجود نداشت از بومی ها هم که سوال می کردی محدوده ای از جاده بانه سردشت را نشانت می دادند اما اگر خوش شانس بودی و یکی از رزمندگان قمی همراهت بود تپه ای را نشانت می داد که چند درخت از دور خود نمایی می کردند و می گفت وقتی برادران زین الدین در کمین دشمن گیر می افتند،  شهید مجید زین الدین  همان لحظه شهید می شود اما شهید مهدی زین الدین نیمه جان خودش را بالای تپه ای رسانده و در همان محل شهید می شود.

  محل شهادت شهیدان زین الدین قبل از یادمان

  سالهاست  نشان قم را همه به نام شهیدان زین الدین می شناسند و ورودی گلزار شهدای سنگ مزار فرمانده میعادگاه عاشقان است،همه می گفتند محل شهادت جاده بانه سرد دشت بود اما کمتر کسی توفیق زیات محل شهادت فرمانده را داشت.

  سالهاست زائران شهدا در غالب کاروان های راهیان نور دریادمان ها و مناطق عملیاتی مهمان شهدا بودند اما جاده بانه سردشت همان محل شهادت فرمانده دلیر لشکر سپاه علی ابن ابی طالب(ع) و فرمانده محبوب بسیجیان تنها نامی روی سنگ مزار شهیدان زین الدین بود.

  آبان سال 1363 شهید زین الدین به همراه برادرش مجید که مسئول اطلاعات و عملیات تیپ 2 لشکر علی بن ابیطالب(ع) بود جهت شناسایی منطقه عملیاتی از باختران به سمت سردشت حرکت می کنند. در آنجا به برادران می گوید: من چند ساعت پیش خواب دیدم که خودم و برادرم شهید شدیم.


  موقعی که عازم منطقه می شوند، راننده شان را پیاده کرده و می گویند: خودمان می رویم. حتی در مقابل درخواست یکی از برادران، مبنی بر همراه شدن با آنها، برادر مهدی به او می گوید: تو اگر شهید بشوی، جواب عمویت را نمی توانیم بدهیم، اما ما دو برادر اگر شهید بشویم جواب پدرمان را می توانیم بدهیم.

  محل شهادت شهیدان زین الدین سالها غریب بود و جای خالی یک یادمان که محل حضور زائران شهدا باشد خالی بود جاده بانه سردشت همان جاست که شهید مهدی زین الدین و برادرش مجید زین الدین به معراج رفتند جایی که قرار بود جواب پدر را بدهند...

  خوشبختانه بعد از سالها روز گذشته با حضور 200 نفر از کاروان راهیان نور استان قم و همچنین همسنگران شهیدان و پیشمرگان کرد مسلمان سردشت از یادمان شهیدان زین الدین در محل شهادت رونمایی شد.

  در این مراسم مادر شهیدان مهدی و مجید زین الدین از فرماندهان لشکر 17 علی ابن ابی طالب استان قم نیز حضور داشت.

  برچسب ها : قم،شهید زین الدین
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .