چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  کارشناس مسائل سیاسی:
  حق شهدای منا قربانی برجام شد/رفتارضد دینی آل سعود فاجعه منا را رقم زد
  ثامن : کارشناس مسائل سیاسی گفت: اصل فاجعه منا زمانی به وجود آمد که یکی از افراد خاندان سعودی برای انجام رمی جمرات با اتومیبل به سمت منا در حرکت بود و یک خیابان بسته شد، همین حرکت با خودرو برای انجام رمی جمرات یک رفتار ضد دینی است زیرا اساس رمی جمرات با لباس احرام برای بندگی خدا و مبارزه با شیطان که اوج آن مبارزه هر حاجی با نفس خودش است.

  حجت الاسلام حسن غفاری فر کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سایت خبری ثامن اظهار داشت: آل سعود اساسا یک دولت ظالم، اجیر و یک دولت واسطه صهیونیست ها است که سالها با چهره منافقانه برعظیم ترین کشور اسلامی ازجهت منزلت و جایگاه حکومت می کند.

  وی بیان داشت: رویکردهای ایدوئولوژیکی وهابیت که یک جریان صد درصد انگلیسی است پشت حکومت آل سعود است، تاریخ شکل گیری حکومت آل سعود را که مطالعه کنیم بر همین مبنا شکل گرفته است.

  استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: حکومت آل سعود بر مبنایی که شکل گرفته است  دنبال تخریب دین و هر انچه که به دین تعلق دارد است، از تخریب قبور ائمه بقیع تا فاجعه منا، این جا بحث شیعه و سنی اصلا مطرح نیست مشکل اصلی آل سعود اصل دین و دینداری است رویکر آل سعود ضد شیعه  نیست بلکه رویکرد ضد خدا و ضد دین است.

  غفاری فر افزود: آل سعود حتی شکل فیزیکی حرمین شریفین را نیز مورد هجمه قرار داده است، خانه کعبه  درهمه ادیان الهی از زمان حضرت ابراهیم (ع) به ویژه در نگاه مسلمانان مقدس است ، اما ال سعود یک ساختمان شیطانی مسلط بر کعبه ساخته است که از چند کیلومتری پیداست اما تا وارد مسجد الحرام نشویم خانه خدا پیدا نیست این حرکت ها بر پایه تفکر ضد دینی آل سعود شکل گرفته است.

  کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: آل سعود بر مبنای ضد دین و ضد همه مفاهیم انسانی در حال حکومت است در نتیجه هم به دنبال ایجاد رعب و وحشت هستند هم دنبال تحقیر مسلمانان هستند.

  وی تصریح کرد: اصل فاجعه منا هم به خاطرهمین رفتار ضد دینی آل سعود شکل گرفت، فرض را بر این مسئله می گیرم که فاجعه منا عمدی ومدیرت شده نبود اما اصل فاجعه منا زمانی به وجود آمد که یکی از افراد خاندان سعودی برای انجام رمی جمرات با اتومیبل به سمت منا در حرکت بود و یک خیابان بسته شد، همین حرکت با خودرو برای انجام رمی جمرات یک رفتار ضد دینی است زیرا اساس رمی جمرات با لباس احرام برای بندگی خدا و مبارزه با شیطان که اوج آن مبارزه هر حاجی با نفس خودش است.

  استاد حوزه و دانشگاه افزود: اما آل سعود با تکبر و منیت سوار بر خودرو مجهز رمی جمرات را انجام دادند، یعنی یک رفتار شیطانی و ضد دینی،  فاجعه منا در اصل به خاطر همین تفکر ضد دین آل سعود رخ داد تمام هویت فاجعه منا در رفتار شیطانی آل سعود خلاصه می شود.

  کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به عملکرد ضعیف دولت یازدهم دربرخورد با عربستان در خصوص فاجعه منا گفت : وقتی به تدبیر واقع بینانه که به هویت جریان کارگزاران و اصلاح طلبان برگردیم به این نتیجه میرسیم که حکومت کردن به هرشکل مبنای کار این جریان است، ممکن است در یک برهه ترک حمایت از محرومین بیرون ایران مبنای این جریان باشد در حالی که حمایت انقلاب از محرومین جهان یادگار امام خمینی(ره) است و مبنای قیام امام هم بر این اساس بود.

  وی بیان داشت: وقتی چنین مفهوم متعالی دغدغه نباشد در نتیجه اگر لازم شد چه در خصوص محرومین بیرون از کشور و چه مستضعفین درون کشور باید عقب نشینی کرد.

  استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: متاسفانه دولت در خصوص فاجعه منا نمره قبولی نگرفت ، سخنگوی وزارت خارجه آقای حسن قشقاوی روز قبل از سخنرانی مقام معظم رهبری در نیروی دریایی، نسبت به درخواست های رسانه ای در خصوص فاجعه منا اظهار می کند که شما در حال تحریک کردن هستید، منظور از تحریک این سوال بود" آیا شما کشته های ما را باز می گردانید یا نه؟" تا اینکه مقام معظم رهبری قاطعانه فریاد زدند و هشدار دادند و آل سعود هم پیام را دریافت کرد و پیکر شهدا ایران را بازگرداند.

  کارشنای مسائل سیاسی اظهار داشت: برای مطالبه حقوق شهدای منا که خواست مردم بود دولت باید از آل سعود این مطالبه گری را انجام می داد این مسئله یعنی تنبیه کردن آل سعود، تنبیه کردن آل سعود هم به معنی تضعیف دولت آل سعود بود که در نهایت این کار تضعیف یارو هم پیمان آمریکا در منطقه بود که این مسئله به معنی علامت سوال در همکاری برای برجام بود، اما دولت یازدهم در خصو فاجعه منا بر مبنای خودش عمل کرد.

   

   

  برچسب ها : منا،فاجعه منا
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .