چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  مثلت طلایی موفقیت در کسب و کار
  ثامن : با توجه به ضرورتهای زندگی جدید ، عصر اطلاعات ،سرعت تغییرات و نیاز های مردم لازمه سازش پذیری بین دانش و مهارت نگرش امری اجتناب ناپذیر است.

  به گزارش سایت خبری ثامن؛زندگی نعمت بی نظیر و فرصت تکرار ناپذیری است، که خداوند متعال آن را به همۀ بندگان خود هدیه فرموده است .ما به دنیا آمده ایم تا سیر تکامل خود را در مرحله حضور در این دنیا طی کرده و ارزشمندتر شویم؛ و با حضور موثر خود به جهان هستی دیدگاههای جدید بیافزاییم.

  نقش آفرینی ما در این دنیا بستگی به خودمان دارد . ما هستیم که مسیر زندگی خود را تعیین می کنیم. جهت تحصیل قدم اول باید خودشناسی کنیم . خودشناسی کلید خدا شناسی است چون هر کس خود را بشناسد خدای خویش را شناخته است. وقتی معرفت نفس داشته باشیم با خود مدیریتی میتوانیم منابع خود را شناسایی کنیم ، وظایف خود را به خوبی می دانیم و به طور شایسته به آن عمل می کنیم .

   مثلث طلایی موفقیت دارای سه رکن اصلی است دانش ، مهارت و نگرش . با کسب دانش به زندگی خود کیفیت می بخشیم . و بعد از آن به انتخاب مسیر شغلی خود خواهیم پرداخت. هر چند دانش تأثیر بسزایی بر موفقیت شغلی افراد دارد لیکن دانش و مهارت مرتبط این تأثیر گذاری را به بهترین سطح بازدهی و خروجی سیستم هر فرد می رساند. البته نباید از نقش نگرش صحیح در تکمیل دو بعد قبلی غافل شد.

  با توجه به ضرورتهای زندگی جدید ، عصر اطلاعات ،سرعت تغییرات و نیاز های مردم لازمه سازش پذیری بین دانش و مهارت نگرش امری اجتناب ناپذیر است. این امر باعث تولد تفکری به نام کار آفرینی گردیده است و تجربه کشورهای توسعه یافته و پیشرفته نشان می دهد، اثر مثبت این نوع نگرش در پیشرفت شان بسیار زیاد بوده است بر اساس این تفکرات سوالات زیر برای افراد جویای کار از ابتدای تحصیل تا پایان زمان فارغ التحصیلی جهت حضور در جامعه خود مطرح است.آنها از خود خواهند پرسید که :

  1. هدف شغلی من چیست ؟

  2. پس از پایان آموزشهای دانشگاهی جهت ورود به جامعه حرفه ای خود چه باید کرد ؟

  3. آیا در طول دوران زندگی تحصیلی و آموزش مهارتی می توان فعالیت در آمد زا داشت ؟

  داشتن نگاه در آمدزا باعث همسو شدن دانش و مهارت و نهایتا بهبود شرایط زندگی فردی و موقعیت اجتماعی آنها خواهد شد.

  مهندس محمد رضا لاری پور

  دانش آموخته مدیریت

   

  برچسب ها : کارآفرینی،شغل
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .