سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  کارشناس اورژانس اجتماعی گفت:
  در مسئله کودک آزاری و همسرآزاری سریع وارد عمل می شویم
  ثامن : کارشناس اورژانس اجتماعی بیان داشت: وظیفه ما آرام کردن لحظات بحرانی و ارجاع آن به دیگر نهادهای مربوطه است به نظرمن اورژانس اجتماعی توانسته بسیاری از معضلات را کنترل کند.

  زکیه پناهی کارشناس اورژانس اجتماعی قم در گفتگو با خبرنگار سایت خبری ثامن اظهار داشت: اطلاعات مردم در خصوص اورژانس اجتماعی بسیار کم است خیلی اوقات مردم اورژانس اجتماعی را با اورژانس پزشکی اشتباه می گیرند.

  وی بیان داشت: وظیفه اورژانس اجتماعی خدمت رسانی سریع در موضوعات  اجتماعی در لحظات حساس و بحرانی است، به طورمثال در خصوص خودکشی که یک موضوع کاملا بحرانی است که باید در مدت زمان کوتاه وارد عمل شد، که وظیفه ما هم همین است و وارد عمل می شویم.

  پناهی در خصوص وظایف اورژانس اجتماعی گفت: کودک آزاری، سالمند آزاری، مشاجرات خانوادگی که با مداخله سریع روانشناس حل می شوند از وظایف کارشناسان اورژانس اجتماعی(123) است  که در این مسائل مداخله کنندالبته کارشناسان ما در مسائل قانونی و حقوقی وارد عمل نمی شوند اینجا فقط بحت امداد اجتماعی است.

  کارشناس ارشد اورژانس اجتماعی تصریح کرد: در خصوص دختران فراری نیز اورژانس اجتماعی وارد عمل می شود تا آنها را به مسیر زندگی بازگرداند اقدام سریع در این مواقع  از بروز بسیاری از مشکلات اجتماعی جلوگیری می کند.

  وی گفت: معمولا از طریق کلانتری و یا از طریق گزارشات مردمی و تماس های خانواده ها از مسائل اجتماعی که نیاز به کارشناسی کارشناسان اورژانس اجتماعی دارند مطلع می شویم.

  پناهی در پاسخ به این سوال که بیشترین تماس های گرفته شده با اورژانس اجتماعی در قم در خصوص چه مواردی است؟گفت: آمار رسمی در این خصوص ندارم اما آنچه من بیشتر با آن برخورد داشتم همسر آزاری و مسئله طلاق و کودک آزاری بوده است.

  کارشناس ارشد اورژانس اجتماعی در خصوص اهمیت اورژانس اجتماعی خاطر نشان کرد: اورژانس اجتماعی مانند یک اتش نشان عمل می کند و اتش را قبل از سرایت خاموش می کند اما پیگیری های بعدی دیگر بر عهده کارشناسان ما نیست وظیفه ما آرام کردن لحظات بحرانی و ارجاع آن به  دیگر نهادهای مربوطه است به نظرمن اورژانس اجتماعی توانسته بسیاری  از معضلات را کنترل کند.

   

  وی افزود: چون ما در لحظات حساس روحی با مردم در ارتباط هستیم گاهی با کارشناسان هم برخوردهای تندی شده اما یک کارشناس اورژانس اجتماعی بدون در نظر گرفتن همه سختی ها به کمک رسانی به فرد آسیب دیده اجتماعی ادامه می دهد.

  پناهی  در پایان بیان داشت: متاسفانه تبلیغات در خصوص اورژانس اجتماعی بسیار کم است اگر مردم از چنین  نهادی که وابسته به بهزیستی است مطلع باشند و در موارد نیاز با آن تماس بگیرند مطمئنا بسیاری از آسیب ها رخ نمی دهد البته اورژانس اجتماعی را نباید با مرکز مشاوره اشتباه گرفت.

  مردم می توانند از طریق شماره تلفن 123با اورژانس اجتماعی استان قم به صورت شبانه روز ارتباط برقرار کرده و مشکلات بحرانی و اورژانسی اجتماعی را اطلاع دهند.

   

  برچسب ها : اورژانس اجتماعی،کوک آزاری
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .