چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  کارشناس مسائل دینی مطرح کرد؛
  حضور در راهپیمایی روز قدس نشانه غیرت است
  ثامن : کارشناس علوم دینی تصریح کرد: پیامبر(ص)می فرمایند هر کس که صبح کند و غصه مسلمانان را نخورد و همتی برای حل مشکل مسلمان نداشته باشد اصلا مسلمان نیست، زمانی که پیامبر این مسئله را مطرح کردند حد و مرز جغرافیایی مشخص نکردند.

  حجت الاسلام و المسلمین مهدی هادی استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با سایت خبری ثامن اظهار داشت: مرزهای جغرافیایی تصورات  و قراردادهای بشری است چند دهه قبل ایران مرزهای متفاوتی نسبت به امروز داشت اگر این مرزها مهم و منشا اثر واقعی بودند باید آن قسمت که از ایران جدا شد ماهیت متفاوتی پیدا می کردند در حالی که هنوز برای ما مهم ومحترم هستند و همچنان نسبت به آن مردم مومن توجه داریم.

  وی بیان داشت: در داخل ایران تقسیم بندی های استانی جدید به وجود آمده این تقسیم های جغرافیایی حس ما را نسبت به مردم آن استان تغییر نمی دهد بنابراین مرزهای جغرافیایی قابل تغییر است و نمی تواند ملاک قضاوت باشد بلکه ملاک قضاوت باید مسائلی باشند که ثابت و حقیقی است.

  استاد حوزه و دانشگاه افزود: فردای قیامت که مهمترین قضاوت در خصوص انسان ها قرار است رخ دهد انچه اتفاق می افتد بحث تقوا وعمل به وظایف شرعی است در قیامت هیچ فردی تحت عنوان اینکه فرزند فلانی بوده یا فلان مسئولیت را داشته و یا اهل فلان محل و کشور بوده مورد قضاوت قرار نمی گیرد.

  هادی بیان داشت: خداوند مرتبا مردم را توصیه می کند که غیرت اجتماعی و توجه به حال دیگران داشته باشید، خداوند می فرمایند حتی در اموال هم باید حقی برای دیگران قرار دهید، و در کارهای خوب با هم همکاری داشته باشید و برای این مسائل مرزی گذاشته نشده است،در صدر اسلام سلمان فارسی ایرانی در بین عرب ها قضاوت ملیت نشد بلکه به تقوا قضاوت شده است.

  کارشناس علوم دینی تصریح کرد: پیامبر(ص)می فرمایند هر کس که صبح کند و غصه مسلمانان را نخورد و همتی برای حل مشکل مسلمان نداشته باشد اصلا مسلمان نیست، زمانی که پیامبر این مسئله را مطرح کردند حد و مرز جغرافیایی مشخص نکردند.

  وی تاکید کرد: مسلمانان صدر اسلام وقتی متوجه مظلومیت یک گروه در یک گوشه و کناری می شدند تمام تلاش خودشان را می کردند برای رفع مظلومیت، حتی گاهی اوقات رزمندگان اسلام  برای نجات مظلوم از دست ظالم لشکرکشی می کردند ، یکی از زمان هایی که جهاد واجب می شود زمانی است که مظلومین نیازی به کمک ما دارند یعنی این مسئله اینقدر اهمیت دارد که با جنگ هم اجازه پیشروی داریم پس یک راهپیمایی مانند روز جهانی قدس  که یک اتفاق ساده و راحت برای انجام است.

  کارشناس علوم دینی بیان داشت: گاهی اوقات می توان با هزینه های کم کارهای بزرگی انجام داد، ما انسان ها موجوداتی هستیم که همدلی و حمایت از نظر روانی حال ما را خیلی خوب می کند، وقتی که ادم هایی در جایی مظلوم واقع شدند و متوجه می شوند عده ای در فضای مجازی و حقیقی به یاد آنها هستند و پیام آنها را می شوند و از آنها حمایت می کنند قطعا حال روانی خوبی پیدا می کنند و اراده بیشتری در برابر ظالمان پیدا می کنند.

  استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: بعضی وقت ها بهترین خدمت به هم نوع اطلاع رسانی به آنها است وقتی ما در ایران در مورد فلسطین بحث و تحلیل انجام می دهم هم به مردم فلسطین یک روشنگری انجام می دهیم و هم پیام  مظلومیت مردم فلسطین را به سراسر جهان ارسال می کنیم این مسئله باعث می شود که یک مطالبه عمومی مردمی از افکار عمومی جهان برخیزد و تبدییل به یک مطالبه جهانی شود و این مسئله باعث می شود که فشارهای ظالمانه از بین برود.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا شرکت در راهپیمایی دارای ثواب هم است؟ گفت: وقتی انسان تلاش می کند به حدیث پیامبر عمل می کند و نشان دهد از انتظاری که پیامبر از مسلمان دارد کوتاهی نمی کند و هر رفتاری باشد از جمله دادن افطاری، گرفتن روزه ،خواندن نماز، شرکت در راهپیمایی ، پرداخت خمس زکات، حج  و جهاد و به درخواست پیامبربه عنوان نماینده انتقال دستورات خداوند به ما انسان ها است انجام می دهد  قطعا حرکت در مسیر خداوند است و دارای پاداش زیادی است.

  برچسب ها : روز قدس،راهپیمایی
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .