چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  نابغه قرآنی کشور مطرح کرد؛
  حسرتی که امام خمینی اواخر عمرشان داشتند
  ثامن : نابغه قرآنی گفت: انسان نباید انس با قرآن را محدود به ماه مبارک رمضان کند بلکه ماه مبارک رمضان را پله ای برای نزدیکی با قرآن قرار دهد تا ماه های دیگر هم از برکت این انس استفاده کند زیرا قرآن نور است و دیگران را هم نورانی می کند و مطمئنا فرد تاثیر آن را در زندگی اش احساس خواهد کرد.

  به گزارش سایت خبری ثامن؛علی امینی نابغه قرآنی کشور حفظ قرآن کریم را از شش سالگی در سال 81 شروع کرده و تا به امروز بیش از هزاران برنامه فارسی و عربی در شبکه‌های داخلی و خارجی اجرا کرده است. قدرت بیان‌ این نوجوان همه را شگفت زده می‌کند و شاید یکی از علت‌های موفقیت برنامه‌های رسانه‌ای ِ او، همین باشد.

  ساکن قم است تحصیلاتش را به صورت جهشی خوانده و سطوح بالای دروس حوزوی و کارشناسی علوم قرآن و حدیث او را از فضای تحصیل هم‌سن و سالانش جدا کرده است او در سن 14 سالکی طلبه پایه چهار حوزه علمیه قم است.

  علی امینی در گفتگو با خبرنگار ثامن و در پاسخ به این سوال که در ماه نزول قرآن قرار داریم چه توصیه قرآنی دارید برای آنهایی که می خواهند بعد از تمام شدن این ماه هم انس با قرآن داشته باشند  دارید؟گفت: امام محمد باقر(ع) می فرمایند:هرچیزی بهاری دارد و بهارقرآن ماه رمضان است، در این ماه ثواب بسیاری برای قرائت قرآن قرار داده شده است این نشان می دهد که انس با قرآن در این ماه چقدر اهمیت دارد، اما نکته ای که وجود دارد این است که انسان نباید انس با قرآن  را محدود به ماه مبارک رمضان کند بلکه ماه مبارک رمضان را پله ای برای نزدیکی با قرآن قرار دهد تا ماه های دیگر هم از برکت این انس استفاده کند زیرا قرآن نور است و دیگران را هم نورانی می کند و مطمئنا فرد تاثیر آن را در زندگی اش احساس خواهد کرد.

  وی همچنین در پاسخ به این سوال که شما از سن شش سالگی شروع به یادگیری قرآن کردید فکر می کنید تا چه زمانی قرآن برایتان مطالب تازه ای دارد؟ گفت: امام رضا(ع) وقتی که قرآن تلاوت می کردند می فرمودند من  هر سه روز یکبار قرآن را ختم می کنم و می توانیم زودتر از این هم قرآن را ختم کنم اما با تدبرقرآن می خوانم و هر زمانی که قرآن را تلاوت می کنم مطالب جدید می آموزم، وقتی امام معصوم اینگونه به قرآن احساس نیاز می کند یعنی ما هنوز اول راه هستیم و هرگز نمی توانیم حد و مرز برای قرآن و آموزش قرآن تعین کنیم.

  نابغه قرآنی تصریح کرد: امام خمینی(ره)  اواخر عمر شریفشان هر روز به تلاوت قران می پرداختند ایشان صحبتی دارند به این مفهوم که من وقتی برمیگردم و به عمرم نگاه میکنم میبینم جاهایی که کمتر با قران مانوس بودم انجاست که حسرت می خورم.

  برچسب ها : قرآن،نابغه قرآن،علی امینی
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .