چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸
  پربازديدها
  پربحث ترین ها
  پربحث ترين ها
  مِهری که اجتماعی شد و کاری از پیش نبرد!
  ثامن : دولت برای تکمیل مخالفت خود با"مسکن مهر"" مسکن اجتماعی" را در دستور کار خود قرار داد البته تغییر نام برای مردم اهمیتی نداشت مهم خانه دار شدن آنها بود طرح مسکن اجتماعی قرار بود از سال94 اجرای آن اغاز شود.

  به گزارش سایت خبری ثامن؛بدون تردید طرح مسکن مهر یکی از موفق ترین و اثر بخش ترین طرح های بعد از انقلاب بود که باعث شد بسیاری از مردم طبقه پایین و متوسط جامعه خانه دار شوند و کمک زیادی در کنترل قیمت اجاره بها و قیمت خرید و فروش مسکن داشت.

  اما از آنجا که  یکی از برنامه های دولت یازدهم هجمه به فعالیت های دولت قبل بود مسکن مهر نیزاز این امر مستثنی نشد و هدف هجمه دولتمردان یازدهم قرار گرفت در حالی این  هجمه ها به طرح مسکن مهر صورت میگرفت که تنها 30درصد تعهدات دولت در خصوص مسکن مهر باقی مانده بود و بیش از70درصد آن در دولت قبل و در مدت زمان 5سال از آغاز آن به اتمام رسیده بود.

  اما 30درصد باقی مانده آن که باید دولت یازدهم آن را به پایان می رساند در این سه سال پیشرفت قابل ملاحظه ای نداشته است، و حاشیه های آن بیشتر از طرح پیش می رفت.

  یک زمان رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم در برنامه ‌های مختلف، مسکن مهر را مورد تفقد قرار داده و از آن به‌عنوان "بلا" و "عامل از ریل خارج شدن اقتصاد" و طرح "مرخرف "یاد کردند و چندی پیش آخوندی طرح مسکن مهر را یک طرح پوپولیستی معرفی کرد.

  علی نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی نیز در پاسخ به وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم که مسکن مهر را یک طرح "مزخرف" نامیده بود، گفت: "اگر این طرح مزخرف است، چرا جمع کثیری از مردم دنبال آن هستند و در هر شهری که پروژه مسکن مهر شروع به کار کرده با استقبال گسترده مواجه شده است؟ به علاوه هم اکنون از 78 میلیون جمعیت ایران حدود 17 میلون نفر ساکن واحد های مسکن مهر هستند." 

  از همان ابتدا دولت یازدهم و در راس آن عباس آخوندی مخالفت صریح خود با طرح مسکن مهر اعلام کرده و به صاحبان این خانه ‌ها قول داده بودند که دولت یازدهم تعهدات خود را در قبال تکمیل این پروژه ادامه می‌دهد! اما بعد از سه سال بسیاری از متقاضیانی که ثبت نام کرده بودند هنوز هم در انتظار هستند.

  دولت برای تکمیل مخالفت خود با"مسکن مهر"" مسکن اجتماعی" را در دستور کار خود قرار داد البته تغییر نام برای مردم اهمیتی نداشت مهم خانه دار شدن آنها بود طرح مسکن اجتماعی قرار بود   از سال94 اجرای آن اغاز شود.

  براساس جزییات طرح مسکن اجتماعی هر ساله ١٢٥‌هزار واحد مسکن اجتماعی درشهرها ساخته می‌شود که این روند تا شش‌سال ادامه می‌یابد و درنهایت ٧٥٠‌هزار واحد مسکونی به اقشار کم‌درآمد تحویل داده خواهد شد و ‌سال ٩٤ نیز به‌عنوان نخستین ‌سال اجرای این طرح با ساخت ٢٠‌هزار واحد مسکونی آغاز ‌شود.

  اما امروز با گذشت بیش از 32 ماه از دولت یازدهم هنوز خبری از مسکن اجتماعی به عنوان طرح جایگزین دولت برای مسکن مهر نیست. این طرح که سابقه طرح آن به سال 1373 یعنی بیش از 21 سال پیش و در زمان وزارت وزیر فعلی راه و شهرسازی در دولت سازندگی می رسد، قرار بود با شناسایی افراد کم بضاعت و ناتوان آنها را در مناطقی از شهر ها خانه دار کند. این طرح بعد از اتمام وزارت عباس آخوندی در دولت سازندگی تقریباً به بایگانی سپرده شد تا اینکه وی در دولت یازدهم مجدداً به وزارتخانه جدید راه و شهرسازی بازگشت و گویا این روند قرار است ادامه پیدا کند.

  برچسب ها : مسکن مهر،مسکن اجتماعی
  *نام و نام خانوادگي :

  پست الکترونيکي :

  *مطلب :
  ۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
  ۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
  ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
  ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .